بجای انتقامجویی از مسلمانان و اهانت به پیامبر، داعش را ریشه کن کنید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:12 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۶۹۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۵
نصیحت آیت الله مکارم شیرازی به اروپاییان:
اهانت به نبی اکرم(ص) به معنای اعلام جنگ با همه مسلمانان است، شما از داعش ضربه خورده‌اید، آیا این انتقام جویی شما از مسلمانان کار عاقلانه‌ای است، در این باره باید فکر کنید.
بجای انتقامجویی از مسلمانان و اهانت به پیامبر، داعش را ریشه کن کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حضرت آیت‌الله العظمی، مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با محکوم کردن حملات تروریستی در فرانسه بیان داشتند: اسلام ترور را در قبال همه افراد(دوست و دشمن) محکوم می‌کند.

ایشان در ادامه به واکنش اروپاییان در مقابل این حوادث اشاره کرده و بیان داشتند: نخستین واکتنش آنها برگزاری راهپیمایی با حضور رئیسان چهل کشور بود، این راهپیمایی در حقیقت همانند قرص مسکنی برای اروپای وحشت زده بود و تأثیر موقت خود را داشت.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی حمله به مسلمان به ویژه شیعیان را واکنش دیگر غربی‌ها در مقابل حوادث تروریستی دانسته و عنوان کردند: متأسفانه این‌ ها اعمال داعش را به همه مسلمانان عمومیت دادند، در حالی که علمای اسلام تأکید می‌کنند داعش از اسلام نیست.

معظّم له ادامه دادند: برگزاری کنگره‌ های مختلف در شهر مقدس قم و کشورهای مصر و سوریه نشان می‌دهد که داعش از اسلام نیست؛ پس چرا اروپایی‌ها عملکرد تروریست‌های داعشی را به همه عمومیت داده و مسلمانان را علیه خود می شورانند؟ آیا عمومیت دادن برای همه مسلمانان کار عاقلانه‌ای است؟ شما باید کار تروریست‌ها را محکوم کنید، زیرا مزاحم مسلمانان می شوید؟

ایشان واکنش سوم اروپاییان در مقابل حوادث تروریستی را کشیدن کاریکاتورهای اهانت آمیز به نبی اکرم(ص) خوانده و فرمودند: نشریه‌ ای که به آن حمله شده است، اعلام کرده، کاریکاتورهای پیامبر(ص) را کشیده و در تیراژ بسیار زیاد منتشر خواهد کرد، آیا این کار عاقلانه‌ ای است؟.

معظّم له تأکید کردند: اهانت به نبی اکرم(ص) به معنای اعلام جنگ به همه مسلمانان است، شما از داعش ضربه خورده‌ اید، آیا این انتقام جویی شما از مسلمانان کار عاقلانه‌ ای است، در این باره باید فکر کنید.

ایشان خطاب به اروپاییان افزودند: شما ریشه‌ها را پیدا کرده و بخشکانید؟ ارتش و مردم عراق به شرط قطع حمایت دیگران از داعش، آنها را به زودی ریشه کن می‌کنند، لازم نیست شما ائتلاف تشکیل دهید، شما جلوی کمک‌ها را بگیرید کافی است، اگر به این‌ها کمک نشود یک ماه نیز دوام نمی‌آورند. چه کسانی به آنها کمک می کنند،به طور حتم آنها را می شناسید کاری کنید کمک ها قطع شود، ریشه ترورها خواهد خشکید.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر برخورد عاقلانه با حوادث اروپا گفتتند: کارهای تند و بی دلیل سبب دشمن تراشی می‌شود، باید تروریست‌ها را ریشه کن کرد، در غیر این صورت برگزاری راهپیمایی این موضوع را به تنهایی حل نمی‌کند، این‌ها همانند آتش زیر خاکسترند که روزی دوباره زبانه می‌کشد.

ایشان تاکید کردند: حوادث گذشته باید درس عبرتی باشد، عصبانی شدن و تصمیم عجولانه و غیر کارشناسی، مشکلی را حل نمی‌کند.

خداوند به همه توفیق عمل دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°