ادامه بازتاب پیام رهبری به جوانان غرب در نظرات رهبران صلح طلب

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:41 - شنبه 21 تير 1399
کد خبر : ۷۹۲۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۰
نویسنده و پژوهشگر ایرانی، نامه رهبری به جوانان غرب را به برخی فعالان صلح‌ طلب ارسال و بازتاب نظرات آنها را منتشر کرد.
ادامه بازتاب پیام رهبری به جوانان غرب در نظرات رهبران صلح طلب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حبیب احمد زاده گفت: به عنوان یک وظیفه اخلاقی، دینی و انسانی ، نامه رهبری انقلاب را برای دو تن ازرهبران مشهور صلح طلب در امریکا فرستادم .

یکی( فیل ویلایتو ) از رهبران ضد جنگ در آمریکا وسردبیر نشریه (ویرجینییا دیفندر) و دیگری( مایکل برگ )که القاعده در عراق پسرش را سربرید و همین بهانه ای بود، از این صحنه مخوف ان کارگردان هلندی در فیلم( فتنه ) با وجود مخالفت این پدر و خانواده اش به عنوان اسلام ستیزی سوء استفاده کند.

نظر اقای فیل ویلایتو چنین بود:

Thank you very much for sending this message. Although the United States prides itself on "freedom
of speech" and the free flow of information, I have not seen these words anywhere else. And the Ayatollah's words are reasonable, direct and enlightening .

Phil Wilayto ( Virginia Antiwar Network)

فیل ویلایتو
برای ارسال این پیام از شما بسیار سپاسگزارم. اگر چه ایالات متحده به خود درباره وجود "آزادی بیان" ونیز جریان آزاد اطلاعات می بالد،ولی من این کلمات را هیچ جای دیگری ندیده ام . کلمات آیت الله معقول، صریح و روشنگر هستند.

و این نظر مایکل برگ است

Habib. Thank you for sending this wonderful letter from the Ayatollah Seyyed Ali Khamenei, to the youth of Europe and North America. Did you know that my son Nick carried the Qu 'ran with him? This brought him under suspicion of the US Army Police who detained him leading to his death in Iraq in 2004. He wanted to know everything about Islam and did just what the Ayatollah Seyyed Ali Khamenei suggested to the youth - find out first hand with an open mind. What great advice .!
I will forward this around and try to get it published in the newspaper.

Michael berg

مایکل برگ
حبیب ، ممنون برای فرستادن این نامه بسیار زیبای آیت اله سید علی خامنه ای به جوانان اروپا و امریکای شمالی. آیا شما می دانید که پسر من نیک با خودش یک قران داشت و بهمین دلیل پلیس ارتش امریکا به او مظنون شد و عاقبت هم در عراق در سال 2004 کشته شد. او می خواست که همه چیز را در مورد اسلام بداند و درست همان چیزی را که آیت اله خامنه ای به جوانان پیشنهاد کرده است انجام می داد - یعنی که مسایل را با فکر باز و دست اول درک کنند. چه اندرز نیکی. من این را برای دیگران می فرستم و سعی می کنم که در روزنامه هم چاپ شود.

لازم به یاداوری است که در فیلم ( فتنه Fitna) اثر (خیرْت ویلدِرس )، قران کریم دلیل اصلی و محرک خشونت در خاورمیانه و جهان معرفی میشود. ولی اقای مایکل برگ در نامه نگاری های قبلی خود چنین دلیلی را رد میکند و دو انگیزه را برای ساخت اینگونه فیلم ها مطرح میکند که کاملا بدرد ما مسلمانان نیز میاید. اول انکه این نوع فیلم ها با تحریک احساسات مردم مسلمان وبروز بعضی رفتارهای نسنجیده به هدف خود در نشان دادن مسلمانان به عنوان افرادی خشونت گرا در چشم مردمان نااگاه غرب صحه گذاشته ولی دلیل دوم و مهمتر ، تایید این حماقت و درست دانستن برداشت و تفسیر جاهلانه گروههای تروریست از قران است .که بلی رفتار شما دقیقا منطبق بر اصل اسلام است و نه نگاهی منحرف و با فیلتر غلط به این دین رحمانی و بعد این سوال اساسی نیز در نامه هایمان مطرح شد که چرا در رسانه های همین دنیای غرب که مولانا در بین خاص و عامش به شاعر عشق و محبت معروف است هرگز عنوان نمیشود که بیش از دوهزار از ابیات انسانی این شاعر حکیم ، برگرفته دقیق از ایات کتاب اسمانی قران می باشد. متوجه باشید که این گفتارها و بحث ها با پدری است غربی که القاعده سرپسرش را در بغداد از تن جدا کرده اند.

منبع :تسنیم

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
صابر
|
-
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۹
0
0
بسیار جالب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°