اتهامات آمریکا علیه ایران طنز تلخ است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:11 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۷۹۴۶۰۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به ادعای اخیر ایالت متحده در مورد کشته شدن مسافران افغان اعلام کرد: اتهامات رژیم آمریکا علیه ایران، یک طنز تلخ است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به موضعگیری وزارت امور خارجه آمریکا، در فضای مجازی نوشت: ایران روابط مستحکمی با افغانستان دارد و برای کمک به رهبران افغانستان برای تشکیل دولت فراگیر پیشرو است.
بر اساس پیام وزارت امور خارجه ایران، اتفاقی که برای اتباع افغانستان در هرات افتاد، غم انگیز است و ارتباطی به ایران ندارد. ادعای رژیم آمریکا یک "طنز تلخ" است. رژیم آمریکا یک جنایتکار جنگ و حامی دولت تروریسم در سراسر کشور است.
سفارت آمریکا در کابل روز سه شنبه در فضای مجازی نوشت: ما با دولت افغانستان، جامعه مدنی و مردم در مورد گزارش‌های قتل و بدرفتاری با مهاجرین افغان در امتداد مرز با ایران نگرانی‌های مشترک داریم.
سفارت آمریکا همچنین از تصمیم کابل برای راه اندازی تحقیقات در مورد ایران ابراز حمایت کرد.
به دنبال انتشار اخباری مبنی بر غرق شدن چندین مهاجر افغان در مرز ایران، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد: هیأتی را برای بررسی ادعای رسانه‌های افغانستان مبنی بر فوت شدن شماری از مهاجران غیر قانونی افغانستانی در امتداد رودخانه هریرود در خاک ایران انتخاب کرده است.
پیشتر هم سید عباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی با رد وقوع حادثه مرگ چند شهروند افغانستانی در خاک کشورمان گفته بود: حادثه در خاک افغانستان رخ داده اما به دلیل اهمیت موضوع و کسب اطلاع دقیق از چگونگی وقوع حادثه در خاک افغانستان، مراتب را با همکاری مقامات این کشور بررسی می کنیم.
ایران و افغانستان بیش از ۸۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارند که شماری از افغان‌ستانی ها از سال‌های گذشته تاکنون برای یافتن کار، بصورت قاچاق وارد خاک ایران می‌شوند که گاهی با برخورد سربازان مرزبانی ایران مواجه می‌شوند، زیرا قاچاقچیان مواد مخدر نیز از همین مناطق برای انتقال مواد مخدر استفاده می‌کنند و شناسایی آن‌ها بسیار دشوار است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°