بگو مگوهای کرونایی چین و آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۴۶۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
سخنگوی وزارت خارجه چین سخنان وزیر خارجه آمریکا درخصوص نشات گرفتن کرونا از آزمایشگاهی در چین را تقبیح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"هوا، چون اینگ" گفت: آمریکا درباره وضعیت آزمایشگاه‌های خود در برخی از نقاط دنیا سکوت اختیار کرده است.
 
وی شامگاه دیروز چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی در پکن گفت که وزیر خارجه آمریکا برای این اظهاراتش هیچ سند و مدرکی ندارد.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌های اخیر خود بار‌ها از چین به دلیل«مخفی کاری درباره کرونا» انتقاد کرده و افزوده که این ویروس از یک آزمایشگاه از شهر ووهان در مرکز چین به بیرون سرایت کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: این مساله‌ای نیست که سیاستمداران که باید وقف مسایل داخلی کشورشان باشند به آن رسیدگی کنند شناخت سرمنشا ویروس کار دانشمندان و متخصصان امور پزشکی است.

خانم هوا تصریح کرد: وزیر خارجه آمریکا بار‌ها چنین اظهار نظر‌هایی کرده، ولی هرگز مدرکی ارایه نکرده است، زیرا اصلا سندی در اختیار ندارد.

پمپئو روز یکشنبه گذشته در مصاحبه‌ای در آمریکا تاکید کرد که شواهد متقنی در اختیار دارد مبنی بر اینکه ویروس از آزمایشگاهی در شهر ووهان بیرون آمده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به چنین اظهاراتی گفت: آنچه دنیا می‌داند این است که آمریکا در جریان جنگ کره از تسلیحات میکروبی استفاده کرده و چنین کاری را در جنگ ویتنام هم انجام داده است.

وی ادامه داد: آمریکا در کشور‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق آزمایشگاه‌های میکروبی تاسیس کرده، اما در مورد عملکرد، نحوه استفاده و امنیت این آزمایشگاه‌ها سکوت کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین به وجود گزارش‌های مختلف مبنی بر وجود کرونا در فرانسه و آمریکا از سال گذشته میلادی اشاره کرد و گفت که این نشان می‌دهد منشا ویروس مختلف بوده است.

خانم هوا با تاکید بر اینکه آمریکا متحدانش را با تهدید و زور وادار به رویارویی با چین می‌کند، گفت: سیاستمداران آمریکایی به دلایلی که در داخل آن کشور دارند می‌خواهند همه مسئولیت‌ها را متوجه چین کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷.۵۹°    ۱۸.۷۹°