جان باختگان کرونا به ۲۶۵ هزار نفر رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۴۶۷۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
شمار جان باختگان کرونا ویروس در جهان به بیش از ۲۶۵ هزار نفر رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شمار مبتلایان نیز از ۳ میلیون و هشتصد هزار نفر فراتر رفته است. بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بهبود یافته اند. در آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته با جان باختن ۲ هزار و پانصد و ۲۷ نفر، شمار قربانیان به ۷۴ هزار و ۸۰۰ نفر رسید. شمار مبتلایان هم از یک میلیون و ۲۶۳ هزار نفر گذشته است. بعد از آمریکا، انگلیس و برزیل بیشترین تعداد جان باختگان را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کردند. شمار مبتلایان در اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ترکیه و برزیل به بیش از یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۸۰۰ نفر رسید. شمار قربانیان در این کشور‌ها هم به ۱۳۲ هزار و ۳۸۶ نفر رسیده است.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، در صورتی که محدودیت‌های مقابله با کرونا با دقت زیاد و به صورت مرحله‌ای لغو نشود، ممکن است دوباره محدودیت‌های قرنطینه اعمال شود.

پارلمان اسپانیا وضع اضطراری را ۲ هفته دیگر تمدید کرد. دولت اسپانیا هشت هفته پیش محدودیت‌های مقابله با کرونا را به اجرا گذاشته است.

انتخابات ریاست جمهوری لهستان به علت شیوع کرونا به تعویق افتاد. پیشتر قرار بود، این انتخابات یکشنبه برگزار شود. هنوز مشخص نیست انتخابات چه زمانی و چگونه برگزار خواهد شد. دوره قانونی ریاست جمهوری «آندری دودا» مرداد پایان می‌یابد.

شرکت‌های هواپیمایی به علت مسائل اقتصادی با رعایت فاصله فیزیکی بین مسافران مخالفت کردند. موسسه بین المللی حمل و نقل هوایی که حدود ۲۹۰ شرکت هواپیمایی در آن عضو هستند، اعلام کرد: این شرکت‌ها با رعایت فاصله تعیین شده در داخل هواپیما‌ها مخالف هستند. از نظر این شرکت‌ها، چنین اقدامی تراکم مسافران در هواپیما را تا ۶۲ درصد کاهش می‌دهد.

با زمین‌گیر شدن بسیاری از خطوط هواپیمایی، احتمال ورشکستگی "گتویک" دومین فرودگاه اصلی انگلیس بالا گرفته است. براساس تحقیقات انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی، شرکت‌های هواپیمایی انگلیس امسال حدود ۱۸ میلیارد پوند زیان خواهند دید.

سازمان جهانی بهداشت درباره فراگیری کرونا در یمن هشدار داد. این سازمان پیشتر بار‌ها درخصوص وخامت اوضاع بهداشتی و پزشکی در یمن در صورت شیوع کرونا هشدار داده بود.
برچسب ها: کرونا ، جان باختگان ، جهان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰.۹۹°    ۱۰.۹۹°