حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی تا نیمه اول ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۴۶۷۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
رئیس پلیس راهور ناجا از حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی در نیمه اول سال ۹۹ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس پلیس راهور ناجاگفت: جریمه و کروکی‌های کاغذی در جهت تحول سیستمی پلیس، الکترونیکی می‌شود.

سردار هادیانفر، درباره اجرایی شدن حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی که قرار بود اسفند سال ۱۳۹۸ انجام شود، اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که به صورت جدی در پلیس راهور علاوه بر برنامه‌هایی از جمله کاهش تصادفات، مدیریت صحیح ترافیک و ارائه خدمات مطلوب، انجام می‌شود؛ تحول سیستمی در حوزه هوشمند سازی پلیس در این بخش است که البته اقدامات گسترده‌ای در این حوزه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی منجر به صحت کار و کاهش هزینه‌های دولت و مردم می‌شود که این اقدام از موضوع‌های جدی پلیس است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: حدود ۶ هزار دست افزار در کشور در اختیار ماموران پلیس قرار گرفته و تقریبا درصد زیادی از همکارانم در پلیس راه‌های شهر‌ها و پلیس راه از دست افزازهای هوشمند استفاده می‌کنند که از طریق این دست افزار‌ها نسبت به وضعیت راننده و وسیله نقلیه مطلع می‌شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در اعمال جریمه دستی چنین مزیتی وجود ندارد، اما با الکترونیکی شدن جریمه و کروکی ها، کافی است شماره پلاک را وارد سیستم کنیم تا تمام اطلاعات وسیله نقلیه در دست افزار پلیس رویت شود و دیگر نیازی نیست که بقیه موضوعات مرتبط به خودرو را وارد کنند یا با وارد کردن کد ملی یا شماره گواهینامه به راحتی اطلاعات خودرو در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.

سردار هادیانفر افزود: از طریق دست افزار‌ها می‌توان بیمه خودرو‌ها را چک کرد و از معتبر بودن آن مطمئن شد البته اطلاعات دیگری نیز از جمله مسروقه یا توقیفی بودن خودرو نیز در اختیار افسر پلیس راهور قرار می‌گیرد.

وی به موضوع کرونا و اختلال در برنامه ریزی ها، اشاره و بیان کرد: البته این ویروس نه تنها در برنامه ریزی پلیس بلکه در برنامه ریزی دنیا اختلال ایجاد کرده، اما خیلی زود تجهیزات مرتبط به این موضوع کامل می‌شود و به تعهدی که به مردم داده ایم، عمل خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه به زودی سیستم الکترونیکی شدن جریمه و کروکی‌ها در کشور به صورت یکپارچه انجام می‌شود، گفت: از اقداماتی که براساس مصوبات مجلس صورت گرفت این است که جریمه‌ها را بلافاصله به صورت پیامک به افرادی که تخلف کرده اند، اطلاع رسانی کنیم که بدانند در کجا و به چه دلیلی جریمه شده اند از این طریق اقدام پیشگیرانه صحیح اتفاق می‌افتد و همچنین هموطنان از میزان جریمه خود مطلع می‌شوند تا مشمول بحث دو برابری شدن جرایم نشوند.

سردار هادیانفر افزود: اکنون در سراسر کشور بیش از ۹۰ درصد جریمه‌ها با سیستم دست افزار انجام می‌شود هر چند با پانچ دستی نیز پیامک به هموطنان ارسال می‌شود، اما دست افزار‌های پلیس بلافاصله جریمه‌ها را ارسال می‌کند.

وی درباره حذف کروکی‌های دستی، گفت: دوره آزمایشی آن سپری شده و به دنبال تامین تجهیزات در این زمینه هستیم تا کروکی‌ها الکترونیک شوند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در مرحله اول کروکی‌های سازشی را تحت شبکه، اجرایی می‌کنیم که در این سیستم مختصات اطلاعات به صورت دقیق در اختیار پلیس قرار می‌گیرد و همچنین از کروکی‌های تقلبی و کلاهبرداری در این بخش جلوگیری می‌شود و صحت بخشی که در این زمینه وجود دارد بسیار بیشتر از کروکی‌های دستی و زمان بر است که با تامین تجهیزات مورد نیاز جریمه و کروکی‌های الکترونیکی تا نیمه اول امسال اجرایی می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۷۹°    ۱۴.۹۹°