هشدار درباره هیجان بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۴۶۸۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت با اشاره به شیب تند تغییر قیمت سهام در بورس به شهروندان توصیه کرد: سرمایه گذاری در بورس را از طریق کارگزاری‌های مجاز انجام دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرهنگ " نعمت اله علیپور " گفت: این روز‌ها شاهد رونق بازار مالی بورس در کشور هستیم، به صورتی که هر روز بازار سهام با رشد شاخص رکورد تازه‌ای را به ثبت می‌رساند و طبق اخبار و اطلاعات دریافتی این بازار با استقبال عمومی مردم مواجه شده است. هرگز قبل از کسب مهارت و افزایش دانش در بورس شرکت و سرمایه گذاری نکنید.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی بااشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بورس از طریق کارگزاری‌های مجاز باید صورت بگیرد، اظهار داست: سرمایه گذاری در بورس یک فعالیت اقتصادی و مورد حمایت قانون است.
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: استفاده از کد بورسی و اوراق هویتی دیگران برای کسب انتفاع مالی در حالی که خود آن اشخاص مطلع نباشند، تخلف محسوب می‌شود و با متخلف برابر با قانون برخورد خواهد شد.
وی ابراز داشت: دریافت کد‌های بورسی سایر اشخاص و کسب سود‌های کلان پدیده جدیدی است که در حاشیه اقتصاد کشور شکل گرفته است و بعضی افراد سودجو با استفاده از کد‌های بورسی دیگران و حتی مدارک هویتی آنان از سرمایه گذاران کلاهبرداری می‌کنند.
سرهنگ علیپور با این توضیح که این نوع کلاهبرداری توسط افراد شیک و با لباس‌های تمیز و اتوکشیده اتفاق می‌افتد، ادامه داد: این افراد با رفتار‌های متقلبانه و با وعده‌های واهی از شهروندان با استفاده از مدارک هویتی و کد‌های بورسی آنان کلاهبرداری می‌کنند.
وی ادامه داد: فعالیت بورسی نیاز به دانش خاص خود را دارد و توصیه می‌کنیم که فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری خود را در جایی انجام دهند که سرمایه آن‌ها در دسترس باشد.
برچسب ها: هشدار ، بورس ، هیجان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۴°    ۱۵.۹۹°