نیاز دو ماهه تئاتر برای بازگشت به صحنه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:53 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۷۹۴۷۱۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: برای بازگشت مجدد نمایش ها به صحنه حداقل یک ماه و نیم تا دو ماه زمان نیاز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
قادر آشنا با اشاره به پرریسک بودن نمایش تئاتر در دسته بندی‌های ستاد مبارزه با کرونا و قرار داشتن در آخرین مرحله بازگشایی ها، گفت: در این زمینه جلساتی با نمایندگان و روسای انجمن‌ها و ستاد‌های مرتبط برای دستیابی به یک راهکار مناسب و منطقی برای بازگشایی و راه اندازی مجدد سالن‌های نمایش برگزار کرده ایم.

وی افزود: دراین رابطه دو موضوع مهم دغدغه اصلی برگزار کنندگان تئاتر و صاحبان سالن‌های نمایش است. نخست فراهم کردن ضوابط و مسائل بهداشتی به هنگام بازگشایی سالن‌های نمایش و مساله مهمتر که نگرانی اصلی اصحان هنر‌های نمایشی است استقبال مردمی با وجود کرونا از حضور در سالن‌ها است.

آشنا با اشاره به تقسیم بندی کشور از نظر شیوع ویروس کرونا به مناطق سفید، زرد و قرمز، گفت: به همین دلیل نمی‌توان برای همه‌ی مناطفق کشور برنامه‌ای واحد اجرا کرد.

مدیرکل هنر‌های نمایشی در ادامه گفت: ما بی صبرانه منتظر صدور مجوز از سرگیری فعالیت‌ها در حوزه نمایشی هستیم، اما این به این معنی نیست که از زمان آغاز فعالیت‌های نمایشی بتوان نمایش اجرا کرد چرا که به دلیل دوری هنرمندان از صحنه حداقل یک و نیم ماه تا دو ماه زمان برای تمرین، دکوربندی و احیای مجدد سالن‌هایی که دارای صندلی‌های بیشتری هستند نیاز است تا بتوان محیطی امن برای تماشاچیان و هنرمندان فراهم کنیم.
 
نیاز دو ماهه تئاتر برای بازگشت به صحنه
 
وی در ادامه درباره کمک به صاحبان سالن های نمایش خصوصی و کارمندان آنها افزود: 
وی درباره تعطیلی برخی جشنواره ها و اختصاص هزینه برگزاری آنها به پرداخت خسارت ناشی از بیکاری کرونا افزود: برخی از جشنواره ها مانند جشنواره تئاتر فجر هویت تئاتر کشور است و نمی توان نسبت به تعطیلی آن اقدام کرد اما تا آخر لردیبهشت ماه به جمع بندی نهایی خواهیم رسید و احتمالا برخی از جشنواره ها تعطیل خواهند شد.
آشنا افزود: براي پيشگيري از تعديل نيروها، از 24 سالن خصوصي تهران و سالن هاي خصوصي شهرستان ها حمايت مي كنيم.

مدیرکل هنر‌های نمایشی در ادامه گفت:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°