آتش سوزی جنگلوک چابهار خسارت جانی نداشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 16 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۴۷۶۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
فرماندار چابهار اعلام کرد آتش سوزی در منطقه جنگلوک تلفات جانی نداشت اما به صیادان منطقه خسارت زد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رحمدل بامری در گفتگو با شبکه خبر محل حریق را منطقه کپری جنگلوک خواند و گفت: پنجشنبه هفته گذشته ۱۸ اردیبهشت حدود ساعت ۱۳:۲۰ دقیقه آتش سوزی در محدوده کپر‌های ساخته شده در اسکله صیادی هفت تیر رخ داد که موجب سوختن ادوات صید، سوخت قایق‌ها و ماهور صیادی شد که خوشبختانه تلفات جانی نداشت اما خسارت زیادی به صیادان وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه در این منطقه از چابهار بالغ بر ۷۰ هزار نفر حاشیه نشین در حدود ۱۴ سکونت گاه غیر رسمی و زندگی می‌کنند، ادامه داد:بعد از این حادثه ساعت ۱۴:۴۵ آتش سوزی دیگری در جنگلوک یکی از سکونت‌های غیر رسمی در این منطقه رخ داد و همه نیرو‌های امدادی که ابتدا آتش سوزی در اسکله را اطفاء کرده بودند به منطقه اعزام شدند و حریق را اطفاء کردند.

بامری گفت: خوشبختانه در این آتش سوزی‌ها خسارت جانی نداشتیم، اما به ۳۰ خانوار که در ۱۵ کپر زندگی می‌کردند، خسارت وارد شد و همه کپر‌های آن‌ها در آتش سوخت.

فرماندار چابهار افزود:همه نیرو‌های خدماتی و امدادی در منطقه حضور پیدا کردند و با استقرار چادرهای هلال احمر و کمپ‌های امدادی خسارت دیدگان این حادثه را اسکان دادند و امکانات اولیه را برای آن‌ها برقرار کردند.

فرماندار با بیان اینکه علت این حوادث نشت کپسول گاز و حوادث انسانی غیرعمد بوده، خاطرنشان کرد: به سرعت نسبت به اطفاء حریق اقدام شد و با حضور دستگاه‌های هلال احمر و امدادرسان برای این افراد کمپ ایجاد شده و غذای گرم برای افطار به آن‌ها داده شد. همچنین با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و خیرین کمک‌های دیگری به این خانوار‌ها شده است و سعی می‌کنیم شرایط را هر چه زودتر برای آن‌ها عادی کنیم.

بامری تصریح کرد: همچنین تلاش می‌کنیم هر چه سریعتر با انجام اقدامات مناسب و کمک و همراهی بنیاد مسکن یکبار برای همیشه معضل سکونتگاه‌های غیررسمی را در چابهار برطرف کنیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۵۹°    ۵.۹۹°