اینترنت ۹۵ درصد دانشگاه‌ها رایگان شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۴۷۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم: اینترنت ۹۵ درصد دانشگاه‌هایی که دوره‌های آموزش الکترونیکی دایر کرده‌اند رایگان شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای علی اکبر صفوی درباره آخرین وضعیت رایگان شدن اینترنت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، افزود: در مورد اینترنت رایگان پیگیری‌های مختلف انجام شد و فهرست آی. پی دانشگاه‌ها در چند مرحله توسط وزارت ارتباطات به کاربران ابلاغ شد.

وی افزود: آخرین فهرست ابلاغی را وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روز دهم اردیبهشت ماه به اپراتور‌ها ابلاغ کرد که در این فهرست بیش از ۹۵ درصد متقاضیانی که اطلاعات خودشان را ارسال کرده بودند، پوشش داده شدند؛ امیدواریم در روز‌های آینده تمام کاربران آی. پی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را که در این فهرست هستند، رایگان کنند.

رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار، حدود ۵۰ آی. پی (۳۳ درصد کل آی. پی ها) تا قبل از ۱۳ اردیبهشت و در ۱۳ اردیبهشت حدود ۹۹۰ آی. پی (۶۷ درصد باقیمانده) به کاربران ابلاغ شد.

آقای صفوی یادآور شد: از این تعداد، حدود ۸۰ درصد آی. پی‌ها مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وزارت علوم و مابقی مربوط به مراکز آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش است.

آقای صفوی همچنین اظهار داشت: همه مراکز آموزش عالی شامل این لیست می‌شوند، اما فقط آی. پی‌هایی فعال می‌شود که مربوط به کلاس‌ها و محتوا‌های آنلاین است؛ وب سایت موسسه و دانشگاه ملاک رایگان شدن نیست.

رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم درباره آن دسته از مراکز آموزش عالی که هنوز به اینترنت رایگان دسترسی ندارند، تاکید کرد: یک دسته بسیار کوچکی هستند که هنوز برای ما آی. پی راسال نکردند، علت این است که یا مراکز کوچک هستند یا برخی آی. پی که ارسال کردند غلط یا ناقص بود و به آن‌ها برای اصلاح برگردانده شده است.

آقای صفوی همچنین گفت: آن پنج درصدی که می‌گویم هنوز در فهرست قرار نگرفته است یا تا الان اصلا اطلاعاتی برای ما ارسال نکرده یا هنوز تصویر آن را برای ما ارسال نکرده اند.

وی تصریح کرد: اگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استان‌ها هنوز ابهامی در مورد رایگان شدن اینترنت دارند از روسای سازمان‌های فناوری اطلاعات استان که نمایندگان وزارت ارتباطات هستند، پیگیری کنند.

فعالیت کلاس‌های درس دانشگاه‌ها از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، متوقف و آموزش‌های الکترونیکی جایگزین شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۳.۹۹°