تخت روانچی: تحریم‌ها، ستون پنجم دشمن در مبارزه ایران با کروناست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۴۸۱۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل تاکید کرد تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، به مثابه ستون پنجم دشمن، به مبارزه ایران با کرونا لطمه می‌زند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مجید تخت روانچی در وبینار بین المللی"تحریم‌های آمریکا و کوید۱۹، یک تهدید جهانی" با اشاره به تداوم چهاردهه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه ایران، به تشریح آثار مخرب این تحریم‌ها بر مبارزه کشورمان با بیماری همه گیر کرونا پرداخت.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تمامی بشریت را در جبهه واحدی در مبارزه با کرونا دانست و هرگونه ایجاد محدودیت و مانع در توانایی کشور‌ها در این زمینه را باعث تضعیف تلاش‌های جهانی با این بیماری همه گیر دانست.

وی با اشاره به این که ایران یکی از بیشترین واگیری به ویروس کورونا را داشته است، تحریم‌های یکجانبه آمریکا را باعث تضعیف تلاش‌ها در مبارزه با این بیماری دانست و گفت: این تحریم‌ها به مثابه ستون پنجم دشمن در میانه نبرد با این بیماری به اقدامات کشور‌ها لطمه می‌زند.

روانچی ضمن رد ادعای مقامات آمریکایی در مستثنی دانستن مبادلات بشردوستانه و پزشکی از تحریم ها، افزود: در عمل انجام این گونه تبادلات غیرممکن هستند.

وی با اشاره به سازوکار موسوم به کانال انساندوستانه سوییس (SHTA)، ضمن ناکافی دانستن این کانال برای تامین نیازمندی‌های ایران گفت: شرط و شروط وزارت خزانه داری آمریکا برای صدور مجوز به شرکت‌های متقاضی برای استفاده از این کانال، چنان سخت گیرانه است که در عمل مبادلات از این کانال دشوار است.

روانچی گفت: خسارت‌های گسترده اقتصادی و انسانی کرونا در ایران و سایر کشورها، لغو فوری تمامی تحریم‌های بانکی، بیمه ای، حمل و نقل، پزشکی، صنعتی، صادرات، واردات و ... برای کمک به کشور‌های آسیب دیده با اتکا به منابع داخلی شان ضروری است.

این وبینار (کنفرانس آنلاین)، با سخنرانی سفرای کشور‌های ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، زیمباوه و نیکاراگوئه در سازمان ملل و توسط سازمان مردم نهاد "تحریم‌ها کشنده هستند" بصورت مجازی برگزار شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۹۹°    ۵.۹۹°