آمار مبتلایان به کرونا در جهان فراتر از ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۷۹۴۸۱۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
در حالی آمار مبتلایان به کرونا در جهان از چهار میلیون و صد هزار نفر گذشت که بیش از یک سوم این آمار، معادل یک میلیون و چهار صد و چهل هزار نفر بهبود یافته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
متاسفانه بیش از دویست و هشتاد هزار نفر هم به علت ابتلا به کرونا جان باخته اند.

اگر چه در آمریکا فعال سازی بسیاری از مشاغل در برخی ایالت‌ها آغاز شده، اما همچنان آمار ابتلا در این کشور بالاست. تاکنون بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از هشتاد هزار نفر هم جان باخته اند. آمار بهبود یافتگان بیش از دویست و سیو هشت هزار نفر است.

فرماندار نیویورک از جان باختن سه کودک در این ایالت خبر داد و گفت: ارتباط مرگ این کودکان با کووید-۱۹ در حال بررسی است.
 
اندرو کومو افزود: سه کودک خردسال در نیویورک در اثر سندروم التهاب شوک توکسین که با کرونا ارتباط دارد، جان باخته‌اند که یک پدیده جدید است. نیویورک طوفانی‌ترین کانون کرونا در جهان شناخته شده. تا کنون نزدیک به ۳۴۰ هزار نفر مبتلا به کرونا در این ایالت شناسایی شده و بیش از ۲۶ هزار هم فوت شده اند.

کرونا در برزیل همچنان سیر صعودی دارد. با ثبت ۷۳۰ مورد جدید فوت بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان این ویروس در برزیل از ده هزار و ششصد نفر گذشت. با افزایش بیش از ده هزار نفر هم، تعداد مبتلایان به این ویروس به بیش از ۱۵۶ هزار نفر رسید.

اگر چه امار مبتلایان به کرونا در قاره سبز به بیش از یک میلیون و ششصد و پنج هزار نفر رسیده، اما گزارش‌ها از روند کاهشی ابتلا به این ویروس در برخی کشور‌ها حکایت دارد.
 
پیامد‌های اقتصادی کرونا هم مشکلات فراوانی به ویژه برای فقرا ایجاد کرده است.
 
در ژنو یکی از گران‌ترین شهر‌های دنیا، هزاران نفر برای دریافت غذا صف کشیدند. در سوئیس هم که به میزبانی از بانک‌های خصوصی، ساعت‌سازی‌های لوکس و بوتیک‌های پرزرق و برق معروف است، گروهی از مردم ششمین بار از ساعت پنج صبح برای دریافت غذا صف کشیدند.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان گفت: اروپا باید اعتراف کند، برای مقابله با کرونا آمادگی لازم را نداشت.

در حالیکه آمار مبتلایان به کرونا در روسیه به دویست هزار نفر نزدیک شده، وقوع آتش سوزی گسترده در بیمارستان شماره ۵۰ مسکو، که محل نگهداری بیماران مبتلا به این ویروس است، تاکنون جان یک نفر را گرفته است. ده‌ها نفر نیز دچار سوختگی شدند.
 
آتش سوزی از طبقه همکف ساختمان شش طبقه بیمارستان آغاز شد و طبقات دیگر سرایت کرد. تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر از بیماران از بیمارستان تخلیه شده اند. علت این حادثه مشخص نشده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳.۴۱°    ۰.۹۹°