مردم سوریه باید درباره آینده خود تصمیم بگیرند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۴۸۵۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشور‌های ضامن روند آستانه با ایجاد مناطق کاهش تنش، تشکیل کمیته قانون اساسی و پیگیری روند گفتگو‌ها و آشتی ملی، تلاش دارند تا گفتگو‌های سوری –سوری، تقویت شده و مردم سوریه درباره آینده خود تصمیم بگیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر تصمیم‌گیری کشور‌های ضامن روند آستانه در مورد آینده حکومت سوریه را تکذیب کرد و آن را بی پایه و اساس دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه تنها مردم سوریه هستند که درباره آینده، نوع حکومت و حکمرانان خود تصمیم خواهند گرفت، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت و ملت سوریه برای مبارزه با تروریسم حضور داشته و در آینده نیز به این راهبرد ادامه خواهد داد.

موسوی در ادامه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشور‌های ضامن روند آستانه با ایجاد مناطق کاهش تنش، تشکیل کمیته قانون اساسی و پیگیری روند گفتگو‌ها و آشتی ملی، تلاش دارند تا گفتگو‌های سوری – سوری، تقویت شده و مردم سوریه درباره آینده خود تصمیم بگیرند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۵.۷۹°