راه اندازی ۴۰۰ مرکز نمونه گیری سرپایی کرونا در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:02 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۴۸۸۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: راه اندازی حدود ۴۰۰ مرکز نمونه گیری در کشور باعث شد ورودی بیمارستان‌های ما به شدت کاهش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با همکاری مردم و غربالگری بی نظیر در دنیا به نقطه مطلوبی رسیده ایم، اما اگر مردم همه چیز را رها کنند دوباره با مشکل مواجه خواهیم شد.

رئیسی در نشست خبری با اشاره به دلایل موفقیت آمیز بودن مهار نسبی کرونا در ایران گفت: یکی از کار‌های خیلی خوبی که در سطح کشور انجام شد این بود که بعد از مرحله طوفانی این بیماری و مراجعاتی که انجام شد دو اتفاق مهم به وقوع پیوست.
 
رعایت کردن مردم مهم‌ترین اتفاق بود و نشان داد، اگر افزایش سطح سواد سلامت در سطح کشور اتفاق نمی‌افتاد این همه توفیق را بدست نمی‌آوردیم، چون تمام مدل‌هایی که در سطح دنیا وجود دارد متکی بر مسؤولیت اجتماعی، رعایت افراد، آگاهی و همکاری افراد است.
 
در کل دنیا هم همین است در جا‌هایی که رعایت کرده اند اتفاقات خوبی افتاده است.

وی افزود: در کشور ما هم مردم همکاری خیلی خوبی در فاصله گذاری اجتماعی و عمل به نکات بهداشتی انجام دادند و به الگوی بسیار خوبی دست پیدا کردیم.
 
تعطیلی مدارس و مسافرت نرفتن روز طبیعت امسال از جمله اقدامات خوبی بود که با همکاری مردم به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: اتفاق خوب دوم، غربالگری افتخار آمیز وسیع و بی نظیر مردم بود که در دنیا بی نظیر است، در یک ماه ۷۸ میلیون یعنی حدود ۹۰ درصد مردم را غربالگری کردیم و الان مرحله دوم شروع شده و به مرز ۳۲ میلیون نفر رسیده است.
 
این مرحله بیشتر بر افراد آسیب پذیر که سن بالا دارند، افرادی که بیماری قلبی عروقی دارند، مادران باردار و... است.

رییسی گفت: راه اندازی حدود ۴۰۰ مرکز نمونه گیری در کشور باعث شد ورودی بیمارستان‌های ما به شدت کاهش پیدا کند و رابطه معنا داری بین شناسایی موارد بیماری در مراحل اولیه و قرنطینه خانگی و کاهش بار بیمارستان‌ها وجود دارد.
 
اگر افراد در مراحل اولیه شناسایی نمی‌شدند دو هفته بعد با حال بد به بیمارستان مراجعه می‌کردند و مشکل پیش می‌امد.

وی ادامه داد: همه این‌ها می‌تواند قابل برگشت باشد اگر رعایت نشود و مردم نقش خود را تمام شده و فکر کنند کرونا عادی شده است این بیماری می‌تواند به سرعت برگردد و همه را درگیر کند.
 
در خوزستان همین طور شد بعد از برخی بازگشایی‌ها دوباره رعایت نشد و تعطیلی برقرار شد و برگشت به عقب رخ داد. ان شاءالله با کمک مردم و مسؤولان رفته رفته به مرحله‌ای برسیم که بگوییم کرونا را شکست داده ایم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°