جزئیات اجرای چهارگام جدید وزارت اقتصاد برای بهبود کسب و کار

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:59 - دوشنبه 12 خرداد 1399
کد خبر : ۷۹۴۹۱۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: با اجرای چهارگام جدید وزارت اقتصاد برای بهبود کسب و کار، سیر نزولی رتبه کشور در شاخص های بانک جهانی متوقف شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"علی فیروزی" در گفتگو با ۱۸:۳۰ با بیان اینکه شروع به کار کسب و کار جدید پیش از این ۴۵ مرحله داشت، گفت: در شاخص های بین المللی و بانک جهانی در "نماگر شروع کسب و کار"در سال ۲۰۲۰ ، رتبه کل شاخص ایران ۱۲۷ از ۱۹۰ کشور اعلام شده است.

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد به توضیح اجرای ۴ گام برای بهبود کسب و کار در کشور پرداخت و گفت: بدترین رتبه کشور در نماگر بانک جهانی امسال متوقف شده است.

او با اشاره به رتبه بندی بین المللی محیط کسب و کار گفت: در گذشته گرفتن کد اقتصادی ۴۵ مرحله داشت که اکنون با اجرای ۴ گانه به ۶ مرحله رسیده است.
او گفت: در نخستین گام و حذف مرحله ۴۵ شماره ملی همان کد اقتصادی در نظر گرفته شد. با حذف مرحله ۴۵ سازمان امور مالیاتی اطلاعات صاحب کسب وکار از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دریافت خواهد کرد.
فیروزی گفت: در گام ۴ نیز حذف گواهی مالیات بر ارزش افزوده اجرا شد.
رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد در ادامه گفت: بر اساس گزارش بانک جهانی، در ایران بیش از ۷۲ روز زمان لازم است.
 
او گفت: با تایید تغییرات انجام شده برای بهبود ثبت شرکت و محیط کسب و کار بانک جهانی شاخص کل کشور را از ۱۲۷ به ۱۱۵ در بین ۱۹۰ کشور جهان تغییر می‌کند.
 
"محمود علیزاده" معاون سازمان امورمالیاتی کشور در گفتگوی تلفنی گفت: با تغییر رویکرد جدید وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان امورمالیاتی پیش از این اطلاعات فعالان اقتصادی راستی آزمایی می شد. به کمک سیستم الکترونیکی و براساس اجرای گام چهارم و حذف مرحله ۴۵ استعلام اطلاعات بصورت برخط انجام می شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °