لیالی قدر در شب نوزدهم ماه رمضان با تلویزیون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۴۹۳۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
شبکه‌های سیما هم‎زمان با لیالی قدر تدارک گسترده‌ای برای پوشش مداحی، سخنرانی و مراسم احیا از اماکن متبرکه و زیارتی پیش‌بینی کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در شب‎های قدر و شهادت حضرت علی (علیه السلام)، شبکه‌های مختلف سیما مراسم لیالی قدر را از اماکن مختلف مذهبی کشور همچون «حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)»، «حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها)»، «حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام)»، «حرم مطهر امام خمینی (رحمت الله علیه)»، «حسینیه همدانی‌ها» و «بیمارستان بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه الشریف)» را پوشش می‎دهند.
شبکه یک سیما
در شب‎های قدر با برقراری ارتباط با «مشهد مقدس» و «حرم امام رضا (ع)»، دعای جوشن کبیر را از بارگاه «ثامن‌الحجج (ع)» برای عزاداران امام اول شیعیان (ع) پخش می‌کند. براساس برنامه‎ریزی‌های صورت گرفته مراسم شب نوزدهم و اولین شب از لیالی قدر، ساعت ۲۳:۱۰ با پخش دعای جوشن کبیر با سخنرانی «آیت‎الله سیداحمد علم‎الهدی» و نوای «محمدرضا غلامرضازاده» و مرثیه‎سرایی «سیدرضا نریمانی» همراه می‎شود. در شب شهادت امیرالمومنین علی (ع) مراسم ویژه احیا با پخش قرائت دعای جوشن کبیر با سخنرانی «حجت‎الاسلام ناصر رفیعی» و نوای «مهدی سروری» همراه است. در سومین شب لیالی قدر، مراسم احیا با پخش قرائت دعای جوشن کبیر با نوای «حجت‎الاسلام مهدی شجاع» و مداحی «میثم مطیعی» همراه می‎شود. سخنران شب بیست‎وسوم ماه رمضان هم «حجت‎الاسلام‎والمسلمین صدیقی» است.
شبکه دو سیما
مراسم شب‎های قدر و شهادت مولی‎الموحدین علی ابن ‎ابیطالب (ع) را از قم و «حرم حضرت معصومه سلام الله علیها» برای روزه‌داران و عزاداران پخش می‌کند. در شب نوزدهم «حجت‎الاسلام‎والمسلمین رفیعی» به ایراد سخنرانی می‎پردازد و عزادارای مولای متقیان با مداحی «میثم مطیعی» پخش می‌شود. در بیست‎ویکم رمضان هم «حجت‎الاسلام‎والمسلمین سعیدی» سخنرانی می‎کند و در شهادت امام عاشقان علی علیه الاسلام «حیدرزاده» برای عزاداران از «حرم حضرت معصومه (س)» مداحی می‎کندد. شنبه شب بیست‎وسوم رمضان هم «حجت‎الاسلام سیدمهدی میرباقری» در وصف مولای متقیان می‎گوید.
شبکه سه سیما
شبکه سه سیما همراه با دیگر شبکه‌های تلویزیون در شب‎های شهادت امام عاشقان به «حسینیه همدانی‌ها» در تهران می‎رود و اعمال شب‎های قدر و شهادت مولای متقیان علی (ع) را از این حسینیه پخش می‎کند. دعای جوشن کبیر و مراسم به سرگرفتن را شب زنده‎داران و روزه‎داران با صدای «شیخ حسین انصاریان» می‎شنوند.
شبکه چهار سیما
شبکه چهار هم مراسم لیالی قدر و عزادارای شهادت امام علی علیه السلام را از «مسجد مقدس جمکران قم» برای مومنان خداجوی و عزاداران امام اول شیعیان پوشش می‎دهد. «حجت‎الاسلام‎والمسلمین عالی» در شب نوزدهم از «مسجد جمکران قم» در باب منزلت و شان ایام قدر برای شب زنده‎داران به ایراد سخنرانی می‎پردازد. مداح شب نوزدهم هم «عباس حیدرزاده» است. در شب شهادت امام علی علیه الاسلام شب زنده‎داران پای صحبت‎های «حجت‎الاسلام‎والمسلمین سید مهدی میرباقری» می‎نشینند و «حسن شالبافان» مداحی مراسم سوگواری شهادت حضرت امیر (ع) را برعهده دارد. شب زنده‎داران و مومنان خداجوی در شب بیست‎وسوم ماه رمضان هم از سخنان «حجت‎الاسلام‎والمسلمین سیدحسین مومنی» بهره‎مند می‎شوند و «محمدرضا غلامرضا زاده» دعای جوشن کبیر را قرائت می‌کند.
شبکه پنج سیما
هم مراسم معنوی شب‌های قدر و شهادت امیرمومنان را از «حرم عبدالعظیم حسنی (ع)» در شب‎های نوزدهم، بیست‎ویکم و بیست‎وسوم ماه رمضان پخش می‌کند. «حجت‎الاسلام‎والمسلمین قاسمیان» سخنران نخستین شب قدر از «حرم عبدالعظیم حسنی (ع)» است و دعاخوانی این شب گرانقدر را «شالبافان» و «زین‎العابدین» انجام می‎دهند. در شب بیست‎ویکم رمضان «حجت‎الاسلام‎والمسلمین سید حمید میرباقری» سخنرانی می‌کند و «زین‎العابدین» و «محمدرضا غلامرضازاده» هم مراسم دعاخوانی و مناجات خوانی را انجام می‎دهند. در شب بیست‎وسوم رمضان، سخنران «حجت‎الاسلام‎والمسلمین رفیعی» است و قرائت دعا و مناجات با نوای «شالبافان» و «زین‎العابدین» می‎شود.
شبکه آموزش سیما
شبکه آموزش هم با برقراری ارتباط با «حرم مطهر امام خمینی (ره)» در کنار روزه‎داران و عزاداران امام مهربانی‌ها، مراسم شب‎های قدر را پوشش می‎دهد. «حجت‎الاسلام‎والمسلمین‌هاشمیان» سخنران شب‎های قدر از «حرم مطهر امام خمینی (ره)» است که از شبکه آموزش پخش می‌شود. مداحی در شب ضربت خوردن امام علی (ع) مصادف با شب نوزدهم ماه رمضان را «سید محمد علی سادات رضوی» و «حمید رمضان‎پور» برای عزاداران امام متقیان علی (ع) برگزار می‌کنند. مداحان شب بیست‎ویکم رمضان «احمد شربیانی» و «خلف‎زاده» و در شب بیست‎وسوم «منصوری (اصفهانی)» و «حمید رمضان پور» هستند که از حرم مطهر امام راحل (ره) پخش می‌شود. «کربلای معلی» سرزمین عاشقان حسین در شب‌های قدر و شهادت امام اول شیعیان رنگ و بویی دیگر دارد.
شبکه شبکه قرآن
دوربین‌های شبکه قرآن و معارف سیما در شب‎های نوزدهم و بیست‎وسوم را از «کربلای معلی» مراسم سوگواری و عزاداری مولی‎الموحدین را با سخنرانی «آیت‎الله صدیقی» و قرائت دعای افتتاح با نوای «سعید حدادیان» و مداحی «میثم مطیعی»، «مهدوی‎نژاد»، «مجتبی رمضانی»، «سیدرضا نریمانی» و «مهدی رسولی» از دیار عاشقان برای هم‎وطنان روزه دار پخش می‌کند. همچنین این شبکه در شب بیست‎ویکم از امامزاده صالح (ع) سخنرانی حجت‎الاسلام رییسی را پوشش می‎دهد.
شبکه افق
شبکه افق هم در شب‎های نوزدهم، بیست‎ویکم و بیست‎وسوم ماه رمضان از «مصلی امام خمینی (ره)» میهمان منازل مومنان می‎شود و مراسم شب‎های قدر و احیاء و قرآن به سر گرفتن را پخش می‌کند. «حجت‎الاسلام‎والمسلمین پناهیان» میهمان شبکه افق می‎شود تا سخنان خود را در شب‎های قدر از «مصلی امام خمینی (ره)» برای علاقه‎مندان ارائه دهد. شبکه افق همچنین در شب نوزدهم رمضان از مداحان «احمد واعظی» و «احمد نیکبختیان» برای مداحی و مرثیه‎سرایی به مناسب ضربت خوردن مولای متقیان علی علیه السلام دعوت کرده است. در شب بیست‎ویکم رمضان «احمد واعظی» و «امیر عباسی» و در شب بیست‎وسوم رمضان هم «سادات رضوی» و «محمد حسین پویانفر» مداحی می‎کنند. «علیرضا سبحانی» و «حسین یزدان پناه» هم مراسم مناجات و دعاخوانی را در شب‎های قدر از «مصلی امام خمینی (ره)» برگزار می‌کنند. «بیمارستان بقیه‎الله الاعظم (عج)» از دیگر مکان‌هایی است که شبکه سلامت مراسم شب‎های قدر و شهادت امام علی (ع) را از کنار مدافعان سلامت برای شب زنده‎داران پخش می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۴.۹۹°