جزئیات قیمت‌گذاری، فروش خودرو و نظارت بر بازار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 10 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۵۰۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد: رونقی که در هفته‌های اخیر در برخی بازار‌ها از جمله بورس اتفاق افتاد و بعضی اتفاقات در حوزه پولی و سود بانکی، باعث شد عده‌ای با فضاسازی و قیمت سازی، بازار خودرو را ملتهب کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی صادقی نیارکی در برنامه تیتر امشب در ارزیابی وضعیت فعلی بازار خودرو گفت: مطابق آنچه در خبر‌ها نیز اعلام شد، قیمت‌ها در حال کاهش و فضای التهاب رو به آرامش است.

او ادامه داد: با توجه به اقدامات موثر ستاد تنظیم بازار، وزارت صمت در سایر دستگاه‌های نظارتی در برخورد با این پدیده، خوشبختانه فضا در حال مدیریت شدن است.

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: حبابی که طی دو هفته اخیر ایجاد شد، رو به کاهش و رئیس اتحادیه صنف بنگاه داران هم اعلام کرد قیمت‌ها وجود خارجی ندارند و در فضای مجازی عددسازی و ایجاد التهاب شده است.

او با اشاره به برنامه‌های وزارت متبوعش برای کنترل قیمت خودرو تصریح کرد: سه روش فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید از جمله این اقدامات است.

صادقی نیارکی افزود: در هفته‌های اخیر رونقی که در برخی بازار‌ها از جمله بورس اتفاق افتاد و بعضی اتفاقات در حوزه پولی و سود بانکی، باعث شد عده‌ای با فضاسازی و قیمت سازی، بازار خودرو را ملتهب کنند.

او سپس برنامه‌های وزارتخانه متبوعش در کنترل قیمت خودرو را این طور تشریح کرد.

معاون امور صنایع وزارت صمت متوسط ارزبری هر خودروی داخلی را دوهزار دلار برآورد و خاطرنشان کرد: در سال ۹۸، ۲۷۵ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی انجام شد.

او درخصوص محدودیت‌های جدیدی که برای متقاضیان خودرو اعمال خواهد شد، نیز این طور توضیح داد:

عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید گنندگان نیز در ادامه برنامه و در ارتباطی اینترنتی اعلام کرد: مالکانی که خودرو‌های خود را در پارکینگ‌ها نگهداری می‌کنند باید در سامانه NWMS.IR عضو باشند.

تابش افزود: مردم محل‌های دپو خودرو‌های صفر کیلومتر را به سامانه ۱۲۴ سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°