درخواست ایران از ملت های آزاده برای حمایت موثر از مردم فلسطين
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:27 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۰۲۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶
وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای به مناسبت تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی و روز نکبت، همبستگی کامل ملت ایران را با آرمان مردم فلسطین اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه‌ اعلام کرد: رژیم صهیونیستی در طول بیش از هفت دهه اشغالگری، اقدامات خصمانه خود را با اشغال، تجاوز و جنایت در حق صاحبان اصلی این سرزمین آغاز کرد و سپس با ساخت و گسترش شهرک‌های صهیونیست نشین باعث آواره شدن بیشتر فلسطینیان شد.

در این بیانیه آمده است: سرزمین فلسطین در ۱۴ می ۱۹۴۸ میلادی شاهد یکی از دردناک‌ترین حوادث تاریخ اسلام و جهان بود که از آن زمان تاکنون، مردمان این سرزمین روی آرامش و آسایش به خود ندیده اند.

۷۲ سال پیش در چنین روزی، مهاجران صهیونیست با دستاویز قرار دادن ایده‌ها و افکار انحرافی و نژاد پرستانه، مردم سرزمین فلسطین اعم از زن و مرد و پیر و جوان و کودکان معصوم را به قتل رسانده و یا مجبور به ترک خانه و کاشانه خویش کردند و نکبت صهیونیسم بر سرزمین فلسطین حاکم شد و دامن منطقه غرب آسیا را گرفت.

رژیم صهیونیستی در طول بیش از هفت دهه اشغالگری، اقدامات خصمانه خود را با اشغال، تجاوز و جنایت در حق صاحبان اصلی این سرزمین آغاز کرد و سپس با ساخت و گسترش شهرک‌های صهیونیست نشین و آواره کردن بیشتر فلسطینیان، هتک حرمت مسجد الاقصی، یهودی سازی قدس و کرانه باختری، تداوم محاصره نوار غزه، الحاق غیر قانونی جولان اشغالی و تلاش برای الحاق بخش‌های گسترده‌ای از کرانه باختری به این سیاست ادامه داد.

جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام همبستگی کامل با آرمان مردم فلسطین و ادای احترام به شهدا و مجاهدان راه آزادی و قبله اول مسلمین و با رد طرح‌های سازش و خفت بار همانند معامله قرن، بار دیگر مسئولیت مهم سازمان‌های بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد را در پایان دادن به اشغال سازمان یافته سرزمین فلسطین و قدس شریف، فراهم ساختن زمینه بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود و برگزاری همه پرسی با شرکت ساکنان اصلی این سرزمین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی به منظور اعمال حق تعیین سرنوشت و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس را مورد تاکید قرار می‌دهد.

وزارت امور خارجه با تاکید بر موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مبارزات رهائی بخش مردم فلسطین، مساله فلسطین را به رغم همه دسیسه‌ها برای به فراموشی سپردن آن همچنان مساله اول جهان اسلام می‌داند و از سازمان همکاری اسلامی، دولت‌ها و ملت‌های اسلامی و سایر ملت‌های آزاده می‌خواهد تا اقداماتی موثر در حمایت از مردم فلسطین تا رهایی سرزمین شان صورت دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°