ظریف: برجام به بریان هوک مرتبط نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۵۰۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه موضوع برجام به اعضای باقیمانده در آن مرتبط است، گفت: برجام به آقای بریان هوک ربطی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد جواد ظریف در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در خصوص اینکه مقامات آمریکایی بعد از خروج از برجام همچنان مدعی هستند، نام آن‌ها در سند اصلی برجام وجود دارد و خود را یکی از شرکای برجام می‌دانند، گفت: ایراد ادعا‌های بسیار ابلهانه توسط مقامات آمریکایی تازگی ندارد، از کسانی که می‌گویند ماده ضدعفونی بخورید تا کرونا نگیرید، بعید نیست از قطعنامه‌ای که رسما خارج شده اند و نوشته اند به حضور و مشارکت در آن پایان دادیم، بگویند عضو آن هستند.

آقای ظریف همچنین درباره اظهارات بریان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، که مدعی شده تا انتخابات آمریکا چیز زیادی از برجام باقی نمی‌ماند، اظهار داشت: اینکه آقای هوک اظهار کرده چیزی از برجام باقی نمانده به ایشان ربطی ندارد، آنچه که مهم است بین ایران و اعضای برجام و اعضای باقی مانده آن است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران اقدامات خود را در چارچوب قانونی برجام انجام داده است، گفت: در صورتی که آن‌ها رفتارشان را اصلاح کنند، ایران هم به اجرای کامل برجام باز می‌گردد، لذا برجام یک سند مستحکمی است.

آقای ظریف همچنین گفت: اقداماتی که آمریکایی‌ها صورت داده اند، در آینده خودشان خواهند فهمید که به ضررشان تمام خواهد شد.

وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد: بحمدلله جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و به هیچ عنوان برجام مانع پیشرفت‌های کشور نشده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۵۹°    ۱۱.۹۹°