سامانه ای برای ساماندهی دستفروشان پایتخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۵۰۳۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
مدیر عامل ساماندهی مشاغل شهر تهران از راه اندازی سامانه "سامان بازار" با هدف ساماندهی دستفروشان پایتخت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید علی مفاخریان در گفتگو با برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفت: به دنبال تصویب مصوبه شورای شهر تهران در خصوص مشاغل بی کانون، تصمیم گرفته شد سیستم هوشمندی را در تهران راه اندازی کنیم؛به همین دلیل سامانه "سامان بازار" تدوین و نوشته شده است.

وی افزود: بساط فروشان، دستفروشان و افرادی که در مترو و ... مشغول فعالیت هستند می توانند به این سامانه مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند .  احراز اطلاعات ثبت شده در این سامانه با سیستم ثبت احوال انجام می‌شود و افرادی که در تهران مشغول به کار هستند بعد از احراز هویت، امکان مکان یابی در نزدیک‌ترین بازار روز مکان سکونت خود، برای کسب و کار را کسب می کنند.

مدیر عامل ساماندهی مشاغل شهر تهران گفت: قسمت‌های اولیه نرم افزار را نوشتیم، اطلاعات دستفروشان اخذ شده و بارگذاری شده است. فاز دوم بعد از راه اندازی اپلیکیشن از اواخر خرداد ماه اغاز می‌شود و افراد می‌توانند به سامانه مراجعه کنند و اطلاعات خود را بررسی کنند؛ اگر اطلاعات ثبت نشده بود، می‌توانند ثبت نام کنند.

مفاخریان افزود: حضور دستفروشان در بازار روزها، امکانات رفاهی قابل دسترس تری را برای افراد ایجاد می‌کند و احراز هویت افراد کمک می‌کند به اینکه افراد بتوانند راحت خرید کنند.

وی  گفت: تاکنون ۹۳۰۰ دستفروش را در سطح تهران شناسایی کرده ایم ؛ اگر این تعداد افزایش یافت یا روز بازار‌ها را باید افزایش دهیم و یا غرفه داران را شیفت بندی خواهیم کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۴.۷۹°