نامه مهم اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون‌های ملی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۵۰۳۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
رئیس اتحادیه جهانی کشتی در نامه‌ای به فدراسیون‌های ملی، پرسش‌هایی را در مورد برگزاری مسابقات، به منظور تدوین تقویم سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مطرح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسائل پیش آمده به دلیل انتشار ویروس کرونا در جهان، باعث شد تا بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به تعویق بیافتد و همه فعالیت‌های ورزشی اتحادیه جهانی کشتی نیز تا تاریخ ۱۰ تیرماه به حالت تعلیق درآید.

رئیس اتحادیه جهانی کشتی به منظور تدوین تقویم جدید سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ سئوال‌هایی را از فدراسیون‌های ملی داشته و فدراسیون‌های ملی می‌بایست در پرسشنامه‌ای که در هفته آینده برای آن‌ها ارسال می‌شود پاسخگوی این سئوال‌ها باشند. نکات مطرح شده به این شرح است:

- انتشار ویروس کرونا همه فعالیت‌های ورزشی را به حالت تعلیق درآورده و ما می‌خواهیم بلافاصله پس از عادی شدن شرایط مسابقات را برگزار کنیم.

- توصیه‌ها و راه حل‌های فدراسیون‌های ملی به کمیسیون فنی می‌تواند منشأ همه تصمیمات کمیته اجرایی و هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی باشد.

- روسای شورا‌های قاره‌ای حداکثر اطلاعات راجع به اوضاع کلی در قاره‌های مربوطه را به اتحادیه جهانی ارسال کنند.

- پروسه آماده سازی و تمرینات کشتی گیران را باید درنظر بگیریم تا آن‌ها وقت کافی برای آماده شدن داشته باشند.

- مشکلات سفر‌ها باید در نظر گرفته شود و در مورد روند صدور ویزان یز باید فکر کنیم. این موضوع می‌تواند بسته به وضعیت سلامتی و شرایط برخی از کشور‌ها یک مسئله بزرگ باشد.

- کمیسیون فنی باید ببیند به منظور کاهش هزینه‌های فدراسیون‌های ملی و وضعیت مالی پیش آمده برای آن‌ها به دلیل انتشار ویروس کرونا و همچنین زمان بندی جدید بازی‌های المپیک آیا لازم است تا رویداد‌های مهم در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را کاهش دهیم.

- دستورالعمل شرایط بهداشتی در طول مسابقات توسط کمیسیون پزشکی ما تعیین می‌شود، کمیسیونی که با کمیسیون پزشکی کمیته بین المللی المپیک و سازمان جهانی بهداشت همکاری دارد.

تقویم پیشنهادی ۲۰۲۰:

- کمیته اجرایی تصمیم گرفت که مسابقات قاره‌ای برای ماه‌های خرداد و تیر را به تعویق بیاندازد.

- باید طوری برنامه ریزی کنیم که وضعیت فعلی مرتبط با ویروس کرونا به برخی از قاره‌ها اجازه خواهد داد تا مسابقات قهرمانی خود را کمی دیرتر، ولی در سال جاری برگزار کنند.

- برگزاری مسابقات جهانی در ماه‌های آینده دشوار به نظر می‌آید هرچند برگزای آن در پایان سال محتمل‌تر خواهد بود.

- مسابقات رده سنی بزرگسال در سال جاری، به جز برخی مسابقات بین المللی و مسابقات کشوری، به طور کامل به پایان رسیده است.

- قطعا در ماه‌های آینده مسائل بسیاری در رابطه با سفر‌ها بوجود خواهد آمد. به عنوان مثال، شرکت هواپیمایی ترکیه فعالیت‌های خود را قبل از پایان ماه ژوئن (۱۰ تیر) مجدداً آغاز نمی‌کند.

- پیشنهاد می‌شود که در اواخر آگوست – اوایل ماه سپتامبر (حدود شهریورماه ۹۹) مسابقات قهرمانی نوجوانان قاره‌ای و در اواخر ماه سپتامبر- آغاز ماه اکتبر (حدود مهرماه ۹۹)، مسابقات قهرمانی جوانان قاره‌ای برگزار شود. این زمانبندی پیشنهاد شده تا کشتی گیران قبل از شروع مجدد مدارس بتوانند در رقابت‌ها شرکت کنند.

- بسیار واضح است که این تغییرات روی برگزارکنندگان نیز تأثیر می‌گذارد و ما باید با هر یک از میزبان‌ها تماس بگیریم تا ببینیم آیا هنوز هم می‌توانند در تاریخ‌های جدید میزبان رویدادشان باشند.

- ما به اطلاعات و نظر‌های شما نیاز داریم تا بدانیم که آیا این طرح به اندازه کافی کارایی دارد یا خیر؟

- مسابقات جهانی کشتی ساحلی نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. کارگروه کشتی ساحلی پیشنهاد کرده که تعداد رویداد‌ها را کاهش دهد (از ۴ به ۲ یا ۱)، اما آن‌ها می‌خواهند حداقل یک رویداد داشته باشند تا به فدراسیون‌های ملی نشان دهند که فعالیتشان متوقف نشده است. - اگر بخواهم بطور خلاصه عنوان کنم، ما به مشاوره و نظرات شما در مورد چگونگی برنامه ریزی تقویم ۲۰۲۰ خود نیاز داریم.

مسابقات قهرمانی قاره‌ای و احتمالات برگزاری مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان:

مسابقات گزینشی المپیک:

- همانطور که می‌دانید بازی‌های المپیک، تابستان آینده در توکیو برگزار خواهد شد. اگرچه هنوز تاریخ‌های مشخصی برای کشتی تأیید نشده است، اما احتمالاً باید برای بازه زمانی اول تا هفتم اوت ۲۰۲۱ برنامه ریزی نمود.

- کمیته اجرایی مصوب کرده تا به ورزشکارانی که در سال ۲۰۲۱ هجده ساله خواهند بود (متولدین ۲۰۰۳)، در صورت واجد شرایط بودن اجازه حضور در مسابقات انتخابی و بازی‌ها را بدهد؛ بنابراین باید سیستم تایید صلاحیت را نیز برای تطابق با این تاریخ‌های جدید ویرایش نماییم.

- پیش از هر چیز می‌خواهم به شما یادآوری کنم که تمام سهمیه‌های به دست آمده در نور سلطان (مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹) و در اتاوا (گزینشی پان-آمریکا) کماکان برای کمیته‌های ملی المپیک مربوطه معتبر باقی خواهند بود.

- امتیازات رتبه بندی برای تعیین سیدبندی ورزشکاران در بازی‌های المپیک مسابقات زیر بود: - مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۹ - دور اول مسابقات رنکینگ در ایتالیا - مسابقات قهرمانی قاره‌ای سال ۲۰۲۰ - دور دوم مسابقات رنکینگ در لهستان - بنابراین منطقی خواهد بود که امتیازات رویداد‌های برگزار شده را حفظ کنیم. (بدین معنی که ورزشکاران گزینش شده، کماکان گزینش شده محسوب می‌شوند). از این رو ملاک محاسبه امتیازات کماکان برنامه ذکر شده فوق می‌باشد با این تفاوت که دور دوم مسابقات رنکینگ در ژوئن ۲۰۲۱ (از ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ به بعد) برگزار می‌شود.

- سه کشور چین، کره شمالی و ترکمنستان نتوانستند در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ حضور پیدا کنند. اگر تصمیم بر برگزاری مسابقات قهرمانی قاره‌ای سال ۲۰۲۱ دارید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در مسابقات بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۲۱ امتیازات ورزشکاران این ۳ کشور را برای سیدبندی المپیک در نظر بگیریم. اگر چنانچه مسابقات قهرمانی قاره‌ای ۲۰۲۱ را برگزار نکنیم، باید راه حل دیگری برای این سه کشور بیابیم.

- یادآوری می‌کنم که الزام مربوط به شرکت در مسابقات بزرگسالان قاره‌ای برای امکان حضور در مسابقات گزینشی به قوت خود باقی است، اما ما تنها نفرات شرکت کننده هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره‌ای ۲۰۲۰ را مدنظر قرار خواهیم داد. ما تعداد ورزشکاران هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره‌ای سال ۲۰۲۰ را درنظر گرفته ایم چرا که در آن زمان (ثبت نام مسابقات قهرمانی آسیا) همه فدراسیون‌ها تلاش کردند تا تعداد ورزشکاران خود را براساس تعدادی که قرار بود در مسابقات گزینشی قاره‌ای شرکت کنند، ثبت نمایند.

مسابقات قاره‌ای بزرگسالان ۲۰۲۱:

- به منظور کمک به آنالیز شما، یک فرم اکسل در رابطه با تقویم ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با وضعیت و تاریخ‌های فعلی، پیوست شده است.

- علاوه بر این، بسته به پیشنهاد شما، باید ببینیم که لازم است مسابقات قاره‌ای بزرگسالان ۲۰۲۱ را برگزار نماییم یا خیر. بسیاری از فدراسیون‌ها ممکن است سال آینده مشکلات مالی داشته باشند، بنابراین ما باید تقویم خود را با بودجه آن‌ها تطبیق دهیم.

- بدین ترتیب، حتی اگر پیشنهاد کمیسیون، برگزاری مسابقات قاره‌ای بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ باشد، ما مجبور نیستیم که این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی برگزار نماییم.

- از آنجایی که شما بهترین افرادی هستید که می‌دانید آمادگی و یا تمرین چگونه انجام می‌شود، ما قطعاً به توصیه شما در مورد آن موضوع مهم احتیاج داریم.

- اگر شما فکر می‌کنید که مسابقات قاره‌ای بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ باید پیش از مسابقات گزینشی برگزار شود (به منظور آمادگی کشتی گیران و ...)، بنابراین ما باید کل تقویم را دوباره و مانند تقویم سال ۲۰۲۰ تنظیم کنیم.

مسابقات جهانی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در سال ۲۰۲۱- جام جهانی ۲۰۲۰

– مسابقات دارای رنکینگ ۲۰۲۱:

- در مورد مسابقات جهانی بزرگسالان ۲۰۲۱، باید بدانید که این مسابقات، مهمترین مسابقه ما بوده و در اوج رویداد‌های ما قرار دارد و ما قطعا باید آن را حفظ کنیم. علاوه بر این، این وضعیت استثنایی، مطمئنا باعث می‌شود کشتی گیران المپیکی در این مسابقات شرکت نمایند تا سعی کنند در حرفه ورزشی خود، در این دو رویداد که بزرگترین رویداد‌ها به حساب می‌آیند، قهرمان شوند.

- پس از بحث و گفتگو با کمیته برگزار کننده نروژ، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گرفت که برگزاری این رویداد را در اسلو-نروژ و در اکتبر ۲۰۲۱، حفظ نماید.

- از آنجاییکه تعداد مسابقات در سال ۲۰۲۰ کم است، ما به منظور تشویق فدراسیون‌های ملی و کشتی گیران برای شرکت در مسابقات اسلو، جوایز نقدی امسال را حفظ و به جوایز سال آینده اضافه می‌کنیم.

- خارج از رویداد‌های انتخابی، در سال ۲۰۲۱، به نظر می‌رسد که مسابقات قاره‌ای نوجوانان و جوانان به خوبی برنامه ریزی شده اند، اما برای اینکه زمان کافی بین مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان داشته باشیم، ما مجبوریم مسابقات جهانی نوجوانان (همان تاریخ نسبت به بازی‌های المپیک) و همچنین مسابقات جهانی جوانان را به تعویق بیندازیم.

- قرار بود فرمت جدید جام جهانی را در سال ۲۰۲۱ شروع کنیم. از شما درخواست دارم تا به ما اطلاع دهید که آیا برگزاری این مسابقات را در سال ۲۰۲۱ (پایان سال – تاریخ دقیق را در تقویم اتحادیه ملاحظه فرمایید) حفظ کنیم و یا مجبوریم که این مسابقات را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق بیندازیم.

- در مورد مسابقات دارای رنکینگ، قرار بود که در سال ۲۰۲۱ فرمت رسمی خود را در رابطه با برگزاری این مسابقات شروع کنیم (۴ مسابقه دارای رنکینگ که دو مسابقه در اروپا، ۱ مسابقه در آمریکا و ۱ مسابقه در آسیا). از شما درخواست دارم که نظر خود را در مورد این موضوع به بنده ارائه دهید. با توجه به اینکه می‌دانیم تقویم ۲۰۲۱ فشرده خواهد بود، برگزاری این ۴ رویداد را حفظ کنیم و یا اینکه برگزاری ۴ رویداد دارای رنکینگ در هر سال را از سال ۲۰۲۲ آغاز نماییم؟

- چنانچه تصمیم بگیریم که ۴ رویداد دارای رنکینگ را در سال ۲۰۲۱ برگزار نماییم، باید بطور واضح و روشن به فدراسیون‌های ملی توضیح دهیم که فقط یکی از این رویداد‌ها در سیدبندی بازی‌های المپیک استفاده خواهد شد و ۳ رویداد دیگر فقط در رنکینگ سالیانه استفاده خواهد شد. خلاصه سوالاتی که باید به آن‌ها پاسخ داده شود و ما در مورد آن‌ها منتظر نظرات و تحلیل‌های شما هستیم:

- آیا مسابقات آسیایی بزرگسالان را برگزار کنیم؟

- اگر بله، آیا این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی، برگزار کنیم یا همانطور که هستند برنامه ریزی کنیم؟

- آیا همه ما در مورد اینکه مسابقات دارای رنکینگ در سیدبندی بازی‌های المپیک در نظر گرفته شوند، موافق هستیم؟

- اگر مسابقات قاره‌ای بزرگسالان برگزار شود، آیا موافق هستیدکه امتیازات این مسابقه در سال ۲۰۲۱ برای کشور‌های کره شمالی، چین و ترکمنستان در نظر گرفته شود؟

- آیا موافق هستید که مسابقات جهانی بزرگسالان ۲۰۲۱ در ماه اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر الی ۹ آبان ۱۴۰۰) برگزار شود؟

- جام جهانی ۲۰۲۱ را برگزار کنیم یا خیر؟

- در سال ۲۰۲۱، یک مسابقه دارای رنکینگ برگزار کنیم یا ۴ مسابقه؟

- به منظور تسهیل کار شما و تصمیماتی که به کمیته اجرایی پیشنهاد می‌شود، تا هفته آینده، پرسشنامه‌ای را برای همه فدراسیون‌های ملی کشتی ارسال خواهیم کرد. پس از آنکه پاسخ آن‌ها را گرفتیم، بر اساس پاسخ‌های فدراسیون‌های ملی کشتی، همه آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و انتظار می‌رود که نظرات بیشتری از شما داشته باشیم.

به منظور نهایی کردن همه پیشنهادات ارائه شده به کمیته اجرایی و هیئت رئیسه، ویدئو کنفرانسی در تاریخ ۲۶ خرداد (در ساعت ۲ بعدازظهر به وقت سوییس ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد.

همکاران گرامی، از اینکه برای این موضوعات بسیار مهم وقت می‌گذارید، کمال تشکر را دارم. همچنین این موضوعات را برای همه اعضا هیئت رئیسه ارسال خواهم کرد تا آن‌ها را هم از اهمیت این موضوعات و فعالیتی که شما انجام می‌دهید، مطلع سازم.

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °