اتباع خارجی سرمایه گذار مجوز اقامت می گیرند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:43 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۷۹۵۰۴۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
مدیر کل سرمایه گذاری و اشتغال وزارت کشور از فراهم شدن امکان صدور مجوز اقامت به اتباع خارجی سرمایه گذار و سپرده گذار خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عباسی در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: این موضوع یکی از پیشنهادات مشترک وزارت کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی بود که به هیئت وزیران تقدیم و تصویب شد و در تاریخ ۱۵ تیر ماه ۹۸ برای اجرا ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه از همان تاریخ امکان صدور مجوز اقامت برای اتباع خارجی سرمایه گذار و سپرده گذار فراهم شد افزود: بر اساس مفاد این مصوبه، وزارت کشور موظف شد ظرف مدت یک ماه برای اتباع خارجی که حداقل ۲۵۰ هزار دلار یا معادل آن از ارز‌های دیگر در بانک‌ها و موسسات اعتباری سپرده گذاری بلندمدت یا به همان میزبان در ایران سرمایه گذاری کنند پس از تائید وزارت امور اقتصادی و دارایی مجوز اقامت ۵ ساله صادر کند.

مدیر کل سرمایه گذاری و اشتغال وزارت کشور گفت: به منظور تسهیل در اجرایی شدن این مصوبات جلسات متعددی در وزارت کشور با حضور نمایندگان معاونت حقوقی وزارت امور اقتصادی و دارایی، مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی، اتاق بازرگانی، و همچنین پلیس مهاجرت و گذرنامه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور برگزار شد که به صدور ۳ سند مهم پشتیبانی منجر شد.

آقای عباسی افزود: همچنین شیوه نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ساله به سپرده گذاران و سرمایه گذاران خارجی را تهیه کردیم و علاوه بر این ضوابط سپرده گذاری ارزی با کمک نمایندگان بانک مرکزی آماده شد.
 
وی  ادامه داد: همچنین برای تسهیل امور، نمودار فرآیند اجرایی مشخص شد که همه این موارد هفتم اسفند ۹۸ آماده شد و در اختیار مراجع مربوط قرار گرفت.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°