سامانه "کارا" مرهمی برای زخم "کرونا"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۷۹۵۰۵۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار از ثبت نام دریافت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"علاالدین ازوجی" در گفتگوی با ۱۸:۳۰ به فعالیت سامانه "کارا" در خصوص ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا اشاره کرد و گفت: مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا تخصیص یافته است و تاکنون ۱۸ هزار کارفرما و فعالان اقتصادی برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده اند.

مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار با بیان اینکه ثبت نام در سامانه "کارا" از روز گذشته (چهارشنبه) آغاز شده است، افزود: محدودیتی برای دریافت این تسهیلات وجود ندارد.

او گفت: کسانیکه از پنج شنبه گذشته تاکنون پیامک دریافت نکرده اند دلیلی برای مشمول نبودن نخواهد بود.
 
ازوجی گفت: اطلاعات دریافتی از دستگاههای اجرایی تا هفته آینده تکمیل می شود.
او گفت: ۱۳ عنوان شغل و فعالیت اقتصادی در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir بارگزاری شده است و همه صاحبان این مشاغل و زیر مجموعه های آن می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: نزدیک به ۳ میلیون شاغل بیمه شده در بیش از یک میلیون واحد اقتصادی آسیب دیده مشغول به کار بوده‌اند که در صورت تأیید اطلاعات و استمرار اشتغال، به ازای هر نفر بیمه شده ۱۲ میلیون تومان وام پرداخت خواهد شد. در واحد‌هایی که به اجبار تعطیل شده باشند این رقم ۱۶ میلیون تومان خواهد بود.
او به دو اصل اساسی برای پرداخت وام به بنگاه هایی که از کرونا خسارت دیده اند اشاره کرد و گفت: نیروی کار کارگاههای اقتصادی نباید اخراج شده باشند و بیمه بوده باشند.
ازوجی زمان پرداخت های حمایتی را از اوایل خرداد اعلام کرد و گفت: زمان بازپرداخت آن از اوایل مهرماه آغاز می شود و دو سال طول خواهد کشید.

هوشیار فقیهی معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران در ارتباط تصویری گفت: هدف از ارائه وام به صنایع کوچک با سود ۱۲ درصدی، حفظ اشتغال و کسب و کار‌های کوچک آسیب دیده از ویروس کرونا است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °