اوضاع در پائیز از اردیبهشت بدتر خواهد بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:03 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۱۱۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
حریرچی:
معاون کل وزیر بهداشت: طبق پیش بینی سازمان بهداشت جهانی و پیش بینی ما اوضاع در پائیز از اردیبهشت و خرداد بدتر خواهد شد، اگرچه این پیش بینی ما قطعی نیست، اما ۵۰ تا ۶۰ درصد احتمال وقوع دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حریرچی در برنامه نبض ورزش شبکه خبر ضمن اعلام این خبر با بیان این که تا اطلاع ثانوی باید به این ویروس کرونا عادت کنیم گفت: درخصوص فوتبال معیار‌های بهداشتی و درمانی لازم را اعلام کرده ایم و اگر فردا در کمیته کشوری تصویب شود به فدراسیون فوتبال اعلام می‌شود تا خودشان درباره اجرای آن تصمیم بگیرند.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان این که اولویت اصلی ما حفظ سلامت مردم است و این که اثرات بیماری زایی و مرگ و میر ویروس کرونا را به حداقل برسانیم و در کنار آن قطعا اقتصاد مردم هم برای ما مهم است و می‌دانیم که ۲۸۲ فعالیت ورزشی معیشتشان متاثر از کرونا آسیب دیده است و ما مجبوریم نگذاریم چرخ ویروس بچرخد و از سوی دیگر چرخ معیشت مردم و ورزشکاران بچرخد.

او در خصوص باشگاههای بدنسازی گفت: در بسیاری از مراکز بدنسازی استاندارد‌های لازم و فضای مناسب نداریم، برخی از باشگاه‌ها رختکن مناسب، دوش مناسب، تهویه مناسب و فضای لازم را ندارند حتی برخی از باشگاه‌ها در زیر زمین هستند که احتمال انتقال ویروس را افزایش می‌دهد و می‌دانید که کرونا بیماری است که از طریق تنفس منتقل می‌شود.

خلیلیان رئیس ستاد کرونا در ورزش هم با بیان این که اولویت برای ما سلامت ورزشکاران است گفت: در ۳۰ رشته ورزشی که کم خطر تر بودند و اجازه فعالیت گرفته اند باید همه دستور العمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی رعایت شود.

 او درخصوص حمایت مالی و معیشتی از باشگاه‌ها و مربیان و ورزشکاران گفت: جامعه ورزشکاران از جامعه جدا نیست و تمام مراکز ورزشی که با دولت قرار داد داشتند اسفند و فروردین و احتمالا اردیبهشت اجاره شان رایگان است و انشعبات آن‌ها هم رایگان است و اگر بیمه شده باشند از وام کم بهره برخوردار خواهند شد.

خلیلیان درخصوص فعالیت باشگاه‌های بدنسازی ملاحظاتی مطرح شده از جمله این که فضای بسیاری از باشگاه‌ها استاندارد نیست و تهویه مناسب و ... ندارند و یا این که ممکن است تعداد زیادی از یک وسیله استفاده کنند که البته شاید بشود برخی از باشگاه‌های درجه یک و استاندارد را استثنا کرد و با رعایت همه اصول بهداشتی و ایجاد محدودیت در حضور ورزشکاران اجازه فعالیت به آن‌ها داد.

سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ هم با بیان این که در برگزاری مسابقات لیگ همه جوانب سنجیده شده گفت: در صورتی که اجازه بدهند و ابلاغ شود آمادگی برگزاری مسابقات را طبق دستورالعمل‌ها داریم و ما مشکلی برای اجرای دستورالعمل‌ها نداریم و می‌توانیم بازی‌ها را بدون تماشاگر برگزار کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°