علل نوسانات اخیر بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۵۱۴۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
کارشناسان معتقدند: ریزش شاخص های بورس در چند روز اخیر بیشتر بعلت ورود بازار سرمایه به مرحله استراحت بوده و همچنان بورس پتانسیل لازم برای سرمایه گذاری را دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

کوروش شمس کارشناس بازار سرمایه گفت:  از ابتدای سال 99 حدود 40 میلیارد تومان از سرمایه مردم وارد بازار سرمایه شده است. او افزود: این رقم عدد سنگینی بود البته در واقع بازار سرمایه قبل از ورود این مقدار سرمایه نیز در رقم قابل قبول و مناسب قرار داشت و مردم محل مناسبی را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند. 

او گفت: با سرمایه گذاری ها شاخص ها از یک میلیون عبور کرد اما این ریزش ها در یکی دو روز اخیر بعلت ورود بازار سرمایه به مرحله استراحت است؛ بازار سرمایه در هر دوره ده ساله پربازده ترین بازار برای سرمایه گذاری بوده و همچنان پتانسیل لازم برای سرمایه گذاری را دارد. 

در خصوص حمایت های دولت باید گفت: در اکثر نقاط دنیا بازار سرمایه بزرگترین بازار سرمایه گذاری و تامین مالی است اما حمایت دولت از بازار سرمایه را باید از دید دیگر نگریست چون بازار سرمایه در حال حاضر به عنوان جایگاه امن و کلانتر قرار گرفته است و با توجه به استراتژی های لازم جایگاه بازار سرمایه در حال عوض شدن است و این حمایت ها ادامه دار خواهد بود. 

علل نوسانات اخیر بورس

کوروش شمس در ادامه گفت: در 20 سال گذشته به طور متوسط شاخص بورس حدود 30درصد بازده داشته است و سکه طلا 22 درصد بازده داشته است اما در شرایط فعلی باید گفت: رشد قیمت طلا بعلت رشد در بازارهای جهانی است اما در شرایط فعلی رشد بازار سرمایه همچنان بالاتر و بهتر از بازار طلا خواهد بود.

سرمایه گذاری در بازار و خرید سهام باید با توجه به اطلاعات خرد شرکت ها و تسلط بر سرمایه گذاری در بورس انجام شود اما برای مردم سرمایه گذاری از طریق صندوق های بورس باشد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: کلیت بازار بورس و سرمایه گذاری ممکن است گران باشد اما حباب در بازار بورس و سرمایه وجود ندارد بنابراین اگر کالا و طلایی بعنوان سرمایه گذاری خریداری شده باشد می تواند با سرمایه گذاری در بورس در دراز مدت از رشد بهتری برخوردار باشد.

کورش شمس افزود: سهام عدالت سرمایه گذاری بلندمدتی است که توصیه می شود مردم نسبت به سرمایه افزایش سرمایه هم اقدام کنند. 

علل نوسانات اخیر بورس

شاهین چراغی عضو شورای عالی بورس در ارتباط تلفنی گفت: میزان نقدینگی فعلی با توجه به سیاست های بانک مرکزی ورود بانک مرکزی را در پی خواهد داشت.

او افزود: به طور کلی نگرانی از افت شاخص ها وجود ندارد چون عدد نقدینگی عدد بالایی است. 

 عضو شورای عالی بورس در ادامه درباره حباب بورس گفت: در سالهای قبل به دلیل تحریم ها میزان صادرات و واردات تقریبا یکسان بود اما در سالهای اخیر به دلیل کاهش درامد ارزی اقتصاد ما درونزا شده است به همین جهت به دلیل به ظرفیت رسیدن شرکت های تولیدی که در بازار بورس فعالیت دارند افزایش شاخص ها را داشته ایم. 

او افزود: بانکها عمدتا منابع مالی کوتاه مدتی فراهم می کنند اما شرکت ها با سرمایه گذری منابع مالی در بلند مدت ایجاد می کنند و اکنون با سرمایه گذاری در بورس  شاهد رشد و مزیت بهتری خواهیم بود که بخش خصوصی نیز می تواند با سرمایه گذرای در بورس و بازار سرمایه تامین مالی خوبی داشته باشند با توجه به اینکه شرکت های خوبی نیز در حال حاضر در بورس وارد شده اند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۴.۹۹°