واکنش جنبش عدم تعهد علیه رژیم صهیونیستی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۵۱۶۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
جنبش عدم تعهد با محکوم کردن قصد رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌های بزرگی از سرزمین اشغالی فلسطین، خواستار برگزاری فوری نشست شورای امنیت سازمان ملل در این باره شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به دنبال اعلام اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر قصد خود جهت الحاق بخش‌های بزرگی از سرزمین‌های اشغالی فلسطین از جمله دره رود اردن به قلمرو خود، جنبش عدم تعهد روز شنبه با صدور بیانیه‌ای هرگونه اقدام آتی رژیم صهیونیستی در این خصوص را محکوم و آن را نقض فاحش حقوق بین‌الملل ازجمله منشور ملل متحد، کنوانسیون چهارم ژنو و قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل دانست.

در این بیانیه از جامعه جهانی خواسته شده است در برابر اقدامات غیر قانونی رژیم صهیونیستی در نقض حقوق بین‌الملل بویژه الحاق سرزمین‌های فلسطینی واکنش جدی نشان دهند و این رژیم را در برابر اقدامات غیرقانونی خود به پاسخگویی وادار سازند.

اعضای جنبش عدم تعهد در این بیانیه همچنین خواستار توقف روابط تجاری جامعه بین‌المللی با شهرک‌های صهیونیست‌نشین و اعمال ممنوعیت بر واردات محصولات تولید شده در این شهرک‌ها شده است.

کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد با اعلام اینکه طرح‌های در دست اجرای رژیم صهیونیستی در الحاق سرزمین‌های اشغالی، صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را به مخاطره می‌اندازد، از شورای امنیت سازمان ملل خواسته‌اند در راستای انجام وظایف قانونی خود و اجرای قطعنامه صادره از سوی شورا در خصوص مسئله فلسطین، به فوریت این طرح‌ها را مورد رسیدگی قرار دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۵۹°    ۲۲.۹۹°