افزایش تسهیلات انبوه سازان مسکن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:22 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۱۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
مدیر امور اعتبارات بانک مسکن از افزایش تسهیلات انبوه سازان خبر داد و گفت: مبلغ این تسهیلات در تهران ۲۵۰ میلیون تومان و در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر ۲۲۰ میلیون و سایر شهر‌ها ۱۸۰ میلیون تومان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد حسن علمداری در ارتباط با برنامه روی خط خبر گفت: این تسهیلات با توجه به نرخ تورم و همچنین نامگذاری سال به " جهش تولید" به انبوسازان حرفه‌ای که از فناوری‌های نوین بهره می‌گیرند تعلق می‌گیرد.

وی در توضیح واژه حرفه‌ای ساز هم گفت: در بخش ساخت مسکن دو نوع متقاضی داریم گروهی که شغل اصلی آن‌ها ساخت مسکن است و مسکن را به صورت حرفه‌ای و استاندارد می‌سازند و گروه دوم که شخصی ساز هستند و ما در اعطای تسهیلات بین این دو قشر تفاوت قائل شده ایم.

آقای علمداری در مورد نحوه شناسایی این دو گروه هم گفت: سازندگاران حرفه‌ای مدارک کافی از نظر نوع تحصیلات و اشتغال در اختیار دارند و صلاحیت حرفه‌ای آنان توسط انجمن انبوه سازان یا وزارت راه و شهر سازی تائید شده است.

وی درباره زمان بازپرداخت و میزان سود این تسهیلات هم گفت: با توجه به حجم پروژه و تعداد واحد‌ها از ۱۸ تا ۳۶ ماه مدت ساخت تلقی می‌شود که دوران تنفس محاسبه می‌گردد و پس از این مدت بازپرداخت تسهیلات آغاز می‌شود و همچنین بخشی از تسهیلات هم به خریداران این واحد‌ها قابل انتقال است و نرخ سود با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد است.

مدیر امور اعتبارات بانک مسکن در خصوص اختصاص تسهیلات جدید به بافت‌های فرسوده هم گفت: برای بافت‌های فرسوده در تهران ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد پرداخت می‌شود و علاوه بر این بانک مسکن با نظر همان سیاست اعطای تسهیلات به انبوه سازان ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای بافت‌های فرسوده در تهران، ۲۲۰ میلیون تومان در شهر‌های بالای ۲۲۰ هزار نفر و ۱۸۰ میلیون تومان در سایر شهر‌ها با نرخ سود ۱۸ درصد در نظر گرفته است که از ابتدای سال پرداخت آن‌ها آغاز شده است.

وی در خصوص افزایش تسهیلات صندوق توسعه یکم هم گفت: این امر به تصمیم شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی بستگی دارد که هنوز بررسی در این خصوص انجام نشده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °