برنامه های ایران خودرو برای کنترل قیمت بازار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:38 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۷۹۵۱۹۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو : برای افزایش رضایتمندی عمومی و جلوگیری از التهاب بازار 40 درصد ظرفیت تولید روزانه به فروش فوق العاده اختصاص خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از وزارت صمت؛ آقاي بابك رحماني در اين باره افزود: طبق مصوبات ستاد تنظيم بازار و شوراي رقابت به منظور افزايش عرضه، تا سقف 40درصد از ظرفيت توليد روزانه ايران خودرو به فروش هاي موسوم به فوق العاده اختصاص خواهد يافت كه زمان تحويل خودرو بدون احتساب سود مشاركت تا سه ماه تعيين شده است.

وي ادامه داد: پيش فروش هاي ايران خودرو براي بازه زماني 3 تا 12 ماه نيز بدون محاسبه سود مشاركت خواهد بود و صرفا براي طرح هاي مشاركت در توليد با موعد تحويل 12 تا 24 ماه دست كم 6 درصد و موعد تحويل بالاتر از 24 ماه 12 درصد سود محاسبه خواهد شد.

معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو با بيان اين كه به دليل تعداد بالاي متقاضي مقرر شده با ساز و كارهايي امكان ثبت درخواست از سوي همه متقاضيان فراهم شود، گفت: 50درصد از وجه خودرو در زمان ثبت نام اوليه از متقاضياني كه واجد شرايط هستند دريافت مي شود و يك هفته پس از پايان ثبت نام با حضور مراجع نظارتي نسبت به قرعه كشي اقدام خواهد شد.

رحماني تصريح كرد: اسامي انتخاب شدگان ظرف 48 ساعت پس از پايان ثبت نام و برگزاري قرعه كشي در سامانه فروش ايران خودرو قرار خواهد گرفت. اين افراد تا 48 ساعت فرصت خواهند داشت تا مابقي وجه خودرو را واريز كنند.

وي روش فروش فوق العاده را فرصتي براي ايجاد شرايط برابر و يكسان براي متقاضيان توصيف كرد و گفت: با اين روش امكان ثبت نام براي همه متقاضيان فراهم و از مراجعه مشتريان به بازار آزاد و يا واسطه ها جلوگيري مي شود.

معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو درباره زمان بازپرداخت وجه افرادي كه در قرعه كشي انتخاب نشده اند گفت: هماهنگي با بانك ها براي استرداد وجوه ظرف يك هفته صورت خواهد گرفت. br/ رحماني در ادامه، ساز و كارهاي ثبت نام در طرح هاي پيش فروش و مشاركت در توليد را تشريح كرد و گفت: در اين روش ها امكان ثبت نام همه متقاضيان در پايگاه فروش اينترنتي ايران خودرو فراهم است. در صورت تكميل ظرفيت در روش پيش فروش، متقاضي امكان خريد در قالب طرح "مشاركت در توليد" را خواهد داشت. در اين روش نيز 50 درصد از مبلغ خودرو اخذ و مابقي نيز پس از صدور دعوتنامه و براساس قيمت زمان تحويل دريافت خواهد شد.

وي بر اجراي شرايط ثبت نام از جمله هر كد ملي فقط يك دستگاه خودرو، دارا بودن گواهينامه رانندگي، سن بالاي 18 سال، فاصله زماني 36 ماهه از آخرين ثبت نام يا تحويل خودرو، تعلق شماره حساب بانكي و موبايل به شخص متقاضي و همچنين در رهن بودن سند خودرو تا يك سال اذعان كرد و افزود: متقاضيان بايد پيش از مراجعه به سايت فروش ايران خودرو براي ثبت نام، نسبت به نام نويسي و ايجاد كاربري شخصي در سامانه امتا اقدام كنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°