حمایت ایران از سوریه تا شکست کامل تروریسم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۵۲۵۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل: حمایت‌های ایران از سوریه تا شکست کامل تروریسم همچنان تداوم خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، امیر عبداللهیان در دیدار آقای عدنان حسن محمود، سفیر سوریه در تهران، به سابقه دیرینه مناسبات دو کشور اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران و سوریه همواره از روابط ممتاز و راهبردی برخوردار بوده و هستند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، تصریح کرد: تهران، مسکو و دمشق همکاری‌های راهبردی خود را ادامه خواهند داد و مقابله با تحریم‌های اقتصادی ظالمانه دشمنان، از مفاد همکاری‌های جدی سه کشور به شمار می‌رود.

آقای امیرعبداللهیان در ادامه با اشاره به اهمیت همکاری‌های پارلمانی دو کشور، افزود: گسترش ارتباطات پارلمانی، نقش مؤثری در توسعه همکاری‌های مشترک دو جانبه دارد و دیپلماسی پارلمانی دو کشور به تحقق صلح و امنیت در منطقه کمک مؤثری می‌کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان بر اهمیت همکاری‌های اقتصادی تهران و دمشق تاکید کرد و گفت: در پایان محدودیت اعمالی مقابله با کرونا ویروس، باید توریسم سیاحتی و زیارتی دو کشور عملیاتی شود.

آقای عدنان حسن محمود، سفیر سوریه نیز در این دیدار روابط دو کشور را راهبردی دانست و گفت: مردم و دولت سوریه قدردان حمایت‌های مؤثر جمهوری اسلامی ایران‏ هستند.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و مجاهدت‌های سردار شهید سپهبد سلیمانی، گفت: ناکامی آمریکا و همپیمانانش در عرصه نظامی و سیاسی، اکنون بصورت جنگ اقتصادی و فشار بر مردم سوریه در جریان است که در این عرصه نیز با کمک خدای سبحان پیروز و سربلند خواهیم شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °