نشست مجازی شورای امنیت با موضوع سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 22 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۵۲۶۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: سوریه از حق خود دردفاع از اراضی و ثروت‌ها و ادامه مبارزه با تروریسم وآزادسازی سرزمین اشغال شده نمی گذرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بشار جعفری در نشست مجازی شورای امنیت که با موضوع سوریه برگزار شد، افزود: هرگونه حضور نظامی خارجی در اراضی سوریه بدون موافقت دولت سوریه اشغالگری است. نماینده سوریه در سازمان ملل، دولت ترکیه را به حمایت از تروریست‌ها متهم کرد و گفت نیروهای ترکیه و گروه‌های تروریستی تحت حمایت آن، آب را روی بخش زیادی از مردم در شهر حسکه و اطرافش که ۲ میلیون نفر جمعیت دارد بسته‌اند. بشار جعفری به اقدام نیروهای اشغالگر آمریکایی در تاسیس پایگاه نظامی جدید در حومه استان دیر الزور خبر داد و گفت این اقدام با هدف تشدید سیطره بر چاه‌های نفتی سوریه صورت گرفته است.

نماینده ایران در سازمان ملل هم در این نشست گفت: نیروهای خارجی که دولت سوریه حضور آنها را غیرقانونی می‌داند باید این کشور را ترک کنند و آمریکا هم باید به اشغال سوریه با نقاب مبارزه با تروریسم پایان دهد. تخت روانچی، تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه را نقض فاحش قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل دانست و گفت: دولت سوریه حق حاکمیتی دارد تصمیم بگیرد چگونه و چه زمان از حق ذاتی خود در دفاع شخصی یا جمعی استفاده کند.

نماینده روسیه هم در این نشست حضور آمریکا در شمال سوریه، اردوگاه الحول، منطقه التنف و رقبان را اشغالگرانه توصیف کرد و گفت: ثبات و امنیت در این مناطق فقط درصورتی امکان پذیر است که به کنترل دولت سوریه بازگردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °