بازگشایی هدفمند مراکز دندانپزشکی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:45 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۵۲۶۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
دبیر کمیته مشورتی دندانپزشکی ستاد ملی مقابله با کرونا از بازگشایی مراکز خدمات دندانپزشکی طبق اعلام ستاد کرونا خبرداد و افزود: مردم در مراجعه به دندانپزشکی همه اصول و نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بهزاد هوشمند دبیر کمیته مشورتی دندانپزشکی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفتگوی تلفنی با برنامه روی خط شبکه خبر گفت: با توجه به ضرورت تشکیل کمیته، این کمیته در 13 فروردین 99 شکل گرفت و بعد از 4 جلسه دستور بازگشایی مراکز و خدمات دندانپزشکی ابلاغ شد.

او گفت:تلاش مدافعان سلامت در راستای مدیریت بوده است اما هنوز مهار ویروس صورت نگرفته است بنابراین مردم باید همه اصول و نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

او گفت: این اطمینان را می دهیم که با عنایت به اینکه در حال حاضر حرفه دندانپزشکی کنترل عفونت را با توجه به نوع تماس با بیماران همیشه بهتر و بیشتر رعایت می کنند و مدافعان سلامت نیز به تبع از شرایط موجود نظارت مضاعف را پیگیری می کنند اما مردم نیز با رعایت نکات بهتر است خدماتی غیرضروری مثل زیبایی را به تعویق بیندازند. 

دبیر کمیته مشورتی دندانپزشکی ستاد ملی مقابله با کرونا: کلیه مراکز با ثبت نام در سامانه می توانند خدمات را با شرایط اعلام شده ارائه دهند. برای نکات قرمز نیز طبق اعلام ستاد کرونا با رعایت دستورالعمل مسائل بلامانع است.

او گفت: دندانپزشکان با مراجعه به سایت سلامت باید 5 دستورالعمل اعلام شده را نیز رعایت کنند اما با توجه به اینکه این حرفه از ابتدای شیوع کرونا تعطیل بوده اند نیازمند حمایت بیشتر هستند. اقلامی که در بازار هستند باید با حمایت و نظارت بیشتر ارزان تر در خدمت دندانپزشکان قرار گیرد. 

آقای هوشمند در ادامه گفت: در دستورالعمل ها مرحله به مرحله الزامات فضای فیزیکی و نوع خدمات آمده است اما با حمایت های بیشتر استمرار خدمات نیز تضمین خواهد شد.

دبیر کمیته مشورتی دندانپزشکی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: آمارها نشان می دهد از نظر کنترل عفونت نسبت به آمارهای جهانی در وضع مطلوبی قرار داریم و این امر ربطی به کرونا ندارد. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°