بازگشایی سینماها؛ فعلا منتفی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۵۲۸۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
بر اساس اعلام معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، با مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا، بازگشایی سینما‌ها که پیش‌تر اعلام شده بود همزمان با عید فطر خواهد بود، منتفی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمدمهدی طباطبایی‌نژاد درباره آخرین تصمیمات زمان بازگشایی سینما‌ها گفت: سینما‌ها در عید فطر بازگشایی نمی‌شوند. ستاد کرونا هم هنوز به ما اجازه بازگشایی را نداده است و باید ببینیم موقعیت بعدی چه زمانی فراهم می‌شود.
 وی ادامه داد: البته در میان شهر‌هایی که وضعیتشان را ستاد ملی مقابله با کرونا سفید اعلام کرده است، آن‌هایی که سینما دارند یا امکان سینما سیار را دارند، می‌توانند به این امر اقدام کنند ولی ما پیگیر بودیم بتوانیم در عید فطر بازگشایی کامل سینما‌ها را با رعایت شیوه نامه (پروتکل) داشته باشیم که این امر فعلاً امکان‌پذیر نیست و سینما‌ها همچنان بسته خواهند بود.
 طباطبایی نژاد افزود: در حال حاضر ما با احتمالات مختلفی روبرو هستیم و تلاشمان را می‌کنیم در این زمینه به جمع‌بندی برسیم.
 وی گفت: آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم پیشنهاد‌های خود را که همان ضوابط ۱۵ گانه کارگروه آسیب‌های سینما بود، به ستاد مقابله با کرونا داد و آن دوستان هم بررسی کردند، البته آنطور که من اطلاع دارم مجموعه ستاد مقابله با کرونا خودشان هم مطالعات بیشتری انجام داده‌اند، اما اینکه فعلاً در عید فطر بازگشایی نخواهیم داشت، قطعی است.
طباطبایی نژاد افزود: در مرحله بعد، اولین احتمالات بازگشایی بعد از نیمه خرداد و یا پایان خرداد خواهد بود.
 وی اضافه کرد: اگر نگاهی به بازگشایی سینما‌ها در کشور‌های دیگر هم بیندازیم متوجه می‌شویم که تقریباً همه شرایط ما را دارند. برای مثال در فرانسه ماه سپتامبر به این منظور اعلام شده یا استرالیا با شرایط محدودی بازگشایی داشته است یعنی همه کشور‌ها شرایط مشابهی دارند.
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت: به تازگی دو آزمایش تجمعی انجام شده است که ستاد مقابله با کرونا باید جوابش را دریافت کند. در این صورت احتمال اینکه سینما‌ها با قید رعایت شیوه نامه (پروتکل) و محدودیت ظرفیت، بازگشایی شوند، برای نیمه خرداد به بعد وجود دارد.
وی افزود: در حال حاضر هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم خبر قطعی درباره پایان تعطیلی سینما‌ها بدهیم، چون هیچ کس اطلاعی ندارد حتی خود ستاد هم به ما خبر قطعی نمی‌دهد.
طباطبایی نژاد گفت: باید بازخورد‌های بیرونی گرفته شود. برای مثال باید تعداد مبتلایان مشخص شود، چون به تازگی تجمعات آزادتر شده و مساجد به طور محدود بازگشایی شده‌اند بنابراین باید بازخورد این اتفاقات گرفته شود، اگر دیدند شرایط پرمخاطره نیست یک گام به جلو می‌روند و ممکن است در این مرحله سینما در اولویت قرار بگیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °