بازگشایی مراکز تفریحی روباز و گردشگری به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۵۲۹۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: همه ی مراکز تفریحی و سرگرمی روباز که پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با ویروس کرونا را رعایت کنند بازگشایی خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

تیموری در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اشاره به اینکه حدود سه ماه از تعطیلی صنعت گردشگری در بخش های دولتی و نیمه خصوصی همزمان با شیوع ویروس کرونا می گذرد، افزود: با مدیریت این بحران توسط وزارت بهداشت و بازگشایی برخی مراکز و اماکن زیارتی و آغاز ترددهای بین استان ها و شهرها، نیاز به گذر از استرس و فشار ناشی از شیوع این اپیدمی در میان مردم به چشم می آید و همه ی آمادگی ها با آموزش های ویدئویی مناسب به واحدهای گردشگری و خدوات رسان برای سفرهای بین استانی و کاری مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با این ویروس بدون ایجاد مشکل و دغدغه ایجاد شده است.

وی گفت: پیرو دستور آقای مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همه ی مراکز روباز گردشگری و تفریحی در مناطقی که احتمال شیوع ویروس کرونا وجود ندارد باز هستند و آماده خدمت رسانی به مردم و گردشگران است.

جزئیات بازگشایی مراکز تفریحی روباز و گردشگری

وی افزود: در موضوع مدیریت کرونا با وزارت بهداشت به عنوان دستگاه مرجع همه نوع همکاری را داشتیم و در این راستا سه نوع پروتکل را تنظیم کرده ایم.

فرهادی درباره این پروتکل ها گفت:

 معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه با شروع بیماری کرونا در کشور بسیاری از واحدهای پذیرایی و گردشگری بین راهی مجبور به تعطیلی شدند، افزود: با فروکش کردن این بیماری در برخی شهرهای کوچک و روستاها در مناطق سفید از نظر ابتلا، گشایش هایی در فضای کسب و کار این مناطق با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی برای لطمه وارد نکردن به سلامت افراد در دستور کار قرار گرفت.

فرهادی گفت: این مراکز برای آغاز مجدد کسب و کار و فعالیت اقتصادی ابتدا باید در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کرده و کد سلامت را دریافت کرده باشند و بر اجرا و کنترل پروتکل های مربوط به خودشان که از سایت های وزارت بهداشت دریافت کرده اند نظارت داشته باشند.

جزئیات بازگشایی مراکز تفریحی روباز و گردشگری

 

فرهادی گفت: از زمان تدوین پروتکل های بهداشتی ابلاغیه ای به همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور ارسال شد و همه ی نیروها برای مقابله با این ویروس بسیج شدند.

وی درباره اینکه این ویروس کماکان وجود دارد و مردم باید همچنان رفتارهای احتیاطی را رعایت کنند افزود:

 

ضرر و زیان ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی هتلداران از کرونا
رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت مهمانان برای هتلداران، کلیه اقدامات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و مرتبا هتل‌ها ضدعفونی شده و سلامت مهمانداران نیز کنترل می‌شود.
 
جزئیات بازگشایی مراکز تفریحی روباز و گردشگری
 
وی در ادامه درخواست های این بخش را اینگونه اعلام کرد:
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۴°    ۲۵.۹۹°