امروز، آخرین مهلت پذیره نویسی در صندوق واسطه گری یکم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۵۳۰۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
معاو امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد یادآور شد که تاکنون حدود یک و نیم میلیون نفر اقدام به پذیره نویسی در صندوق واسطه گری یکم کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معمارنژاد، در استودیوی گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: مهمترین هدف صندوق‌های سرمایه گذاری تعریف شده از سوی دولت در سال ۹۹ مردمی کردن اقتصاد و ایجاد منفعت آحاد جامعه از رشد بازار سرمایه کشور است.

او گفت: برخلاف این گفته که دولت برای جبران کسری بودجه اقدام به راه اندازی چنین صندوق‌هایی کرده جبران کسری بودجه دولت انگیزه ۵ یا ششم راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری و واگذاری دارایی‌های دولت است.

معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصاد و دارایی افزود: اولین ویژگی صندوق‌های سرمایه گذاری تعریف شده دولت را می‌توان مرکب بودن از چند سهم و به تبع آن ریسک پایین عنوان کرد.

او تخفیف ۲۰ درصدی صندوق معاملاتی یکم را دیگر نکته قابل ملاحظه در سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: طبق برآورد‌های اولیه این صندوق حدود۷۰ درصد سودآوری اولیه را شامل می‌شود، زیرا طبق معاملات روز سهام‌های موجود در صندوق یکم ارزش واقعی این صندوق حدود ۲۹ هزار میلیارد تومان می‌باشد این در حالیست نکته دیگر اینکه این صندوق از بازار گردانی خوبی برخوردار است بر این اساس تاکنون حدود یک و نیم میلیون نفر اقدام به پذیره نویسی در این صندوق کرده اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، جهت تأمین مالی برای به ویژه پروژه‌های عمرانی روشی است که دولت اتخاذ کرده، اما نباید غافل شد از اینکه مواجه سازی مردم با حجم زیادی از داده‌ها و اطلاعات بورس در مدت ۲ هفته گذشته بیشتر مردم را دچار سردرگمی خواهد کرد.

معمارنژاد درباره موضوع جذاب سازی عرضه صندوق‌های سرمایه گذاری گفتگو کرد و افزود: کوتاه شده مدت خواب ۲ ماه صندوق یکم به ۱ ماه و اینکه خریداران می‌توانند پس از یک ماه دارایی خود را بفروشند یکی از موارد جذاب برای خرید این صندوق محسوب می‌شود.

او گفت: نظر به جذابیت سرمایه گذاری در صندوق واسطه گری یکم، صندوق بازنشستگی کشوری طی اطلاعیه‌ای برای هر بازنشسته‌ای که قصد مشارکت در این سرمایه گذاری داشته باشد یک میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته است.

معاون وزیر اقتصاد افزود: پیرو اقدام مثبت صندوق بازنشستگی کشور، صندوق بازنشستگی بانک‌ها هم برای بازنشستگان خود تسهیلات ۱ میلیون تومانی در نظر گرفته است.

او ادامه داد: برای پذیره نویسی صندوق واسطه گری یکم نیازی به کد بورس نیست و مردم می‌توانند فقط با کد ملی و مراجعه به شعب برخی بانک‌ها و یا تریدر‌های کارگزاری‌های سراسر کشور پذیره نویسی را انجام دهند.
 
هر ایرانی که حتی یک روز از تولدش گذشته باشد و دارای کد ملی باشد می‌تواند پذیره نویسی را انجام دهد.

سرپرستان خانوار هم می‌توانند برای فرزند یا همسر خود اقدام به پذیره نویسی و خرید نمایند، اما برای انجام معاملات آینده این صندوق در تابلوی بورس اوراق بهادار دارا بودن کد بورسی الزامی است.

معمارنژاد با بیان اینکه هر ۱۰ هزار تومان از محتویات این صندوق به قیمت روز بازار حدوداً ۱۷ هزار تومان می‌ارزد، گفت: سهم‌های درون صندوق واسطه گری یکم در حال حاضر در بازار با قیمت بیشتری عرضه می‌شود و با توجه به پایین بودن ریسک صندوق‌ها در سراسر دنیا خرید صندوق واسطه گری یکم کاملاً توجیه اقتصادی دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۵۹°    ۱۱.۹۹°