تصویب قطعنامه جهانی برای مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 07 بهمن 1400
کد خبر : ۷۹۵۳۱۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
کشور‌های شرکت‌کننده در مجمع سالانه سازمان جهانی بهداشت با تصویب قطعنامه‌ای اقدام مشترک برای مقابله با شیوع کرونا و تحقیقات مستقل درباره واکنش بین‌المللی به این بحران را خواستار شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این قطعنامه، شرکت کنندگان بر "ارزیابی بی‌طرف، مستقل و جامع پیرامون واکنش بین‌المللی به همه‌گیری کرونا تاکید کردند.

مطابق این قطعنامه تحقیقات باید اقدامات سازمان جهانی بهداشت و زمان‌بندی‌های آن را درباره همه‌گیری کووید۱۹ دربر گیرد.

تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت ضمن استقبال از بررسی عملکرد این سازمان، تاکید کرد: آنچه مورد نیاز جامعه جهانی است ان است که "نظام‌ها و سازمان‌های خود از جمله سازمان جهانی بهداشت را تقویت، اجرا و تامین مالی کند.

آمریکا که با یک میلیون و ۵۷۰ هزار مبتلا و بیش از نود و سه هزار جان باخته ناشی از کرونا درگیر بحران کم سابقه‌ای است، سازمان جهانی بهداشت را بازیچه دست چین خوانده و برکناری آدهانوم را خواستار شده است.
 
ارسال نامه ترامپ به رییس سازمان جهانی بهداشت و استفاده از عبارت «عروسک خیمه شب بازی چین» برای توصیف این سازمان، بار دیگر باعث بالا گرفتن «جنگ لفظی» دولتمردان آمریکا و چین شده است. جایو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: هدف ترامپ «تخریب چهره پکن» و «منحرف کردن افکار عمومی» است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به پنج میلیون نفر نزدیک شده است.
 
در برزیل نخستین بار رقم مرگ مبتلایان به کرونا از هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته فراتر رفت و به ۱۷ هزار و ۹۸۳ نفر رسید. نزدیک به ۲۷۲ هزار نفر هم مبتلا شده اند. ناکارآمدی سیاست دولت این کشور در مهار کرونا و اختلاف اعضای دولت با رئیس جمهور، بولسونارو را در معرض استیضاح قرار داده است.

در اروپا هم اگرچه کشور‌ها در گیر کرونا هستند، اما روند ابتلا به این بیماری کند شده است. تاکنون بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در اروپا به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از ۱۶۴ هزار نفر جان باخته اند. خوشبختانه حدود ۷۹۴ هزار نفر هم بهبود یافته اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۷۹°    ۶.۹۹°