جزئیات فروش سهام بانک‌های دولتی در بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:38 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۳۵۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد: در راستای افزایش قابلیت نقدشوندگی زمان فروش این سهام از دو ماه به یکماه کاهش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عباس معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد گفت: پذیره نویسی از 14 اردیبهشت شروع شده و قرار بود امشب  تاساعت 24 ادامه داشته باشد اما به دلیل تراکم زیاد مردم برای ثبت نام در درگاه های بانکی مردم تقاضای تمدید کردند که این پذیره نویسی یک روز دیگر تا ساعت 24 فردا پنج شنبه به صورت غیر حضوری و حضوری تا ساعت 14 در شعب بانکها تمدید شد. 

او افزود: تاکنون 2 و نیم میلیون نفر در این پذیره نویسی سهام دولتی ثبت نام کردند.

زمان فروش سهام بانک‌های دولتی در بورس

معمارنژد درباره فرایند کار برای متقاضیان پذیره نویسی گفت: 14 بانک برای این کار در نظر گرفته شد که مردم از طریق درگاه های حضوری و درگاه های غیرحضوری و اپلیکیشن ها می توانند پذیره نویسی را انجام دهند.

معاون وزیر اقتصاد در ادامه افزود: مبلغ هزار و 50 میلیارد تومان برای بازارگردانی و خرید از سهامداران در صندوق، ذخیره شده است.  

او افزود: مهمترین ویژگی این صندوق این است که ریسک کمتری دارد، دوم اینکه دولت و مجلس برای اینکه بازدهی و سود صندوق به همه مردم برسد تخفیف ویژه ای برای این سهام در نظر گرفتند. قیمت هر واحد سرمایه گذاری که 10 هزار تومان به فروش می رسد 17 هزار تومان ارزش دارد.

نکته سوم این که داری مدیر مدیر متخصص در بازار سرمایه است، همچنین سازمان حسابرسی متولی این کار است که نظارت می کند بر صندوق. این صندوق قابلیت بازارگردانی دارد چون وقتی سهامی را می خرید تضمینی برای خرید از شما وجود ندارد اما در این صندوق امکان خرید سهام به  وسیله خود صندوق نیز وجود دارد و بازارگردانی می شود که بازارگردانی یکی از قابلیت های این صندوق هاست.

او افزود: در راستای افزایش قابلیت نقد شوندگی؛ زمان فروش سهام از آخرین روز فروش سهام از فردا به مدت یکماه تعیین شده است این درحالی است که این زمان در ابتدا دوماه بعد از اتمام پذیره نویسی در نظر گرفته شده بود. 

به دلیل اینکه عده ای به دنبال سودجویی از صندوق بودند به مردم توصیه شده حتی الامکان خودشان از کد ملی خود برای خرید سهام استفاده کنند. هر فرد ایرانی دارای کد ملی می تواند این واحدهای سرمایه گذاری را تا سقف 2  میلیون تومان خریداری کند.

معمار نژاد گفت: تا این لحظه واحدهای پذیره نویسی به سقف صندوق نرسیده اما پیش بینی می شود مردم به همان اندازه سرمایه گذاری یونیت های این صندوق را دریافت کنند. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°