آرمان فلسطین زبان مشترک امت اسلامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۵۳۶۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۳
در آستانه روز جهانی قدس، شخصیت‌های بزرگ جهان اسلام با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن موضوع فلسطین تاکید کردند امروز مساله و آرمان فلسطین به زبان و ادبیات مشترک امت مسلمان تبدیل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دبیرکل حزب الله لبنان در پیام ویدئویی خود مساله قدس و جهاد برای آن را از اوجب واجبات بیان کرد و گفت جمع شدن مقاومت حول آرمان قدس ثابت می‌کند تلاش‌ها برای انزوای فلسطین شکست خورده است. سید حسن نصرالله سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی»، را "شهید قدس" خواند و تاکید کرد پرچمی که او برافراشت هرگز به زمین نمی‌افتد.
 

شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرین هم روز قدس را متعلق به کل امت اسلام خواند و افزود مردم بحرین راه خود را در حمایت از مقاومت و تسلیم نشدن مقابل توطئه‌های سازشکارانه آمریکا و رژیم صهونیستی می‌بینند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، دبیر کل جنبش انصارالله یمن و اسقف اعظم رم ارتدوکس در فلسطین هم به صهیونیست‌ها درباره هرگونه اقدام جاه طلبانه علیه قدس و مردم فلسطین هشدار دادند.
 

وزیر امور خارجه، هم فلسطین را موضوع محوری جهان اسلام دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران به علت دغدغه هایش برای جهان اسلام، در کنار خواسته‌های به حق مردم فلسطین است.

آقای ظریف در گفتگو با اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی؛ بحران مشروعیت را بزرگترین چالش رژیم صهیونیستی دانست.

وزیر خارجه معظل صهیونیسم را، جهانی توصیف کرد و گفت: سیاست‌های رژیم صهیونیستی منحصر به یک منطقه کوچک نیست، بلکه در آمریکا منافع رژیم صهیونیستی بر منافع آمریکا غلبه می‌کند و همین موضوع را در اروپا نیز شاهد هستیم.

آقای ظریف تاکید کرد: علت اصلی بحران‌های منطقه یا مستقیماً رژیم صهیونیستی است یا متاثر از سیاست‌های این رژیم است.
 

در این حال دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در همایش آنلاین «قدس و مقاومت، رمز جدایی ناپذیر وحدت اسلامی» گفت: در روز جهانی قدس، وحدت امت اسلامی متجلی و صدای مؤمنان علیه ظلم و تزویر و محکومیت ظالمان و یاری مظلومان طنین انداز می‌شود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس، ضمن انتقاد از سیاست برخی کشور‌ها برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد: معامله قرن، طرح الحاق کرانه باختری و همچنین تلاش برای تبدیل قدس به‌عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل، خواب‌وخیال‌هایی هستند که صهیونیست‌ها به گور خواهند برد.

خانواده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس، اعلام کرد: در امتداد خون حاج قاسم، تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی در میدان مبارزه‌ایم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °