«حاج قاسم» معمار توانمندسازی جبهه مقاومت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:46 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۳۸۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، در بیانیه‌ای با گرامیداشت روزجهانی قدس، سردار سلیمانی را «شهید قدس» و معمار توانمندسازی جبهه مقاومت برای آزادی قدس و ملت فلسطین و محو رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سپاه پاسداران در این بیانیه‌ با گرامیداشت روز جهانی قدس و تمجید از مقاومت و انتفاضه مقدس فلسطین و تعظیم به مقام شامخ شهدای عالیقدر راه آزادی قدس به ویژه سردار نامدار، شجاع و پرافتخار "شهید حاج قاسم سلیمانی"، بر تداوم رسالت خطیر آن شهید عزیز و فرمانده سرافراز تاکید کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت ۷۲ سال از اشغال رسمی سرزمین فلسطین با توطئه انگلیس خبیث و امریکای جنایتکار توسط صهیونیست‌ها و محاصره مظلومانه و تدریجی ملت شجاع فلسطین برابر چشم جهانیان، این زخم دیرینه همچنان ملت‌های مسلمان و آزادیخواه و حق طلب عالم را رنج می‌دهد و موضوع فلسطین را همچنان در صدر مسایل و دغدغه‌های مهم منطقه‌ای، بین المللی و اسلامی قرار داده است.

این بیانیه می‌افزاید: با ابتکار راهبردی و تصمیم حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) در سال ۵۸ و با نام گذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان" روز جهانی قدس" نقطه عطف درخشان و تعیین‌کننده‌ای در میزان توجه امت اسلامی و متعاقباً جامعه بشری نسبت به مسئله فلسطین پدید آمد، در حقیقت موضوع فلسطین ورای اراده نظام سلطه و صهیونیسم، از محدوده سرزمین‌های اشغالی خارج و فرآیند ظرفیت‌سازی برای "مقاومت فلسطین محور" و رهایی بخش به پرچمداری جمهوری اسلامی و پیشتازی ملت عظیم‌الشأن ایران آغاز و حامیان رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی را با چالشی بزرگ و دهشتناک مواجه ساخت.

این بیانیه در ادامه با برشماری پیامد‌های روز جهانی قدس و روند شکل گیری انگیزه، جوشش و خیزش فراگیر و قدرتمند برای رهایی از غده سرطانی اسرائیل و نقش انقلاب و نظام اسلامی به ویژه سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی در این صحنه حساس و خطیر، خاطرنشان کرده است: حمایت ایران از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف به مثابه یک هدف راهبردی در طول حیات انقلاب اسلامی به ویژه پس از تاسیس نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فراهم سازی فرصت‌ها برای توسعه عمق راهبردی کشور، رویا‌های رژیم صهیونیستی و حامیان خبیث و پدید آن را باطل ساخت و به ویژه شهید عالیقدر قدس سردار حاج قاسم سلیمانی بیش از بیست سال از عمر پر برکت و گرانبهای خود را صرف توانمندسازی جبهه مقاومت و الگودهی به جوانان رشید و غیرتمند امت اسلامی برای رهایی ملت مظلوم فلسطین و احقاق حقوق حقه آنان کرد.

این بیانیه سردار سلیمانی را محور توانمندسازی جبهه مقاومت و سپاه بدون مرز قدس و حذف غده سرطانی اسرائیل از صفحه روزگار توصیف و با اشاره به اهداف طرح معامله قرن و توطئه شیطانی الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی تصریح کرده است: تقارن این دو طرح خطرناک با روز جهانی قدس امسال که با حمایت رژیم تروریستی و جنایتکار ایالات متحده امریکا و انفعال، سکوت و همراهی برخی سران مرتجع منطقه، عملیاتی شده است؛ نه تنها برای غاصبان سرزمین قدس دستاوردی به همراه نخواهد داشت، بلکه با سرعت بخشیدن عقربه‌های ساعت مرگ رژیم صهیونیستی، در آینده‌ای نه چندان دور جهان بشریت حتی در جغرافیای جعلی کره خاک نیز نام اسرائیل را نخواهد داشت و این رژیم کودک‌کش راهی زباله دان تاریخ خواهد شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: واقعیات میدانی عرصه فلسطین و پشت صحنه رونمایی از اقدام برخی سران خائن کشور‌های منطقه در "عادی‌سازی روابط رسمی خود با صهیونیست‌ها "، آن هم در شرایطی که برخی گروه‌های فلسطینی معتقد به مذاکره و سازش با اسرائیل، توافقات خود را مردود و خط جهاد و راه مقاومت ضد صهیونیست‌ها را برگزیده اند، نشان می‌دهد راهبرد محور مقاومت با طلایه داری ایران در ادامه حمایت از انتفاضه قدس تا پایان اشغالگری به دستاورد‌های تعیین‌کننده‌ای نائل آمده است که در آینه آن شتاب روند فروپاشی رژیم صهیونیستی و بطلان طرح موهوم موسوم به"معامله قرن "و شکست قطعی جبهه سازش آشکار و محسوس است.

این بیانیه در پایان با تمجید از مقاومت و انتفاضه مقدس فلسطین و تعظیم به مقام شامخ شهدای عالیقدر راه آزادی قدس به ویژه سردار نامدار، شجاع و پرافتخار "شهید حاج قاسم سلیمانی" و تاکید بر تداوم رسالت خطیر آن شهید عزیز و فرمانده سرافراز، بر دوش پاسداران انقلاب و همرزمان فداکار و مصمم وی، آورده است: هرچند برگزاری آیین‌های گرامیداشت روز جهانی قدس در سال جاری به ویژه راهپیمایی سراسری امت اسلامی و ملل آزاده و حق‌طلب جهان در حمایت از آرمان قدس فلسطین و اعلام برائت از رژیم صهیونیستی و حامیان آن، تحت شیوع بیماری کرونا با رویکرد‌ها و شیوه‌های خلاق و ابتکاری دنبال می‌شود، اما به توفیق الهی قرائن و شواهد نشان از نزدیک بودن تحقق وعده صادق امامین انقلاب اسلامی در آزادی قدس شریف دارد و انشاالله جشن پیروزی مقاومت اسلامی و اقامه نماز به امامت، ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در مسجد الاقصی _قبله اول مسلمین جهان_ و شکل‌گیری منطقه نوین بدون ویروس اسرائیل و میکروب کشنده امریکا، خبر اول رسانه‌های جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

پیام نیروی انتظامی در گرامی داشت حماسه سوم خرداد

نیروی انتظامی در گرامیداشت حماسه سوم خرداد درپیامی اعلام کرد: خرمشهر جهان را وادار به پذیرش ایرانی کرد که استقلال و آزادی را در مسیر الهی آن می‌خواهد، ایرانی که پس از آن دیگر خود را وامدار هیچ کشور و دولتی نمی‌داند.

متن پیام بدین شرح است:
یوم الله سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از مهم‌ترین جلوه‌های نصر الهی در تاریخ است. تاریخ نویسان جنگ تا قبل از سوم خرداد ۱۳۶۱ همه آنچه می‌نگاشتند بر صحنه عملیات، اصول آفندی و پدافندی و زره و ادوات و امکانات بود. تاریخ دیگر فراموش کرده بود "کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره بإذن الله" را. زمانی که دشمن بعثی با خدعه آمریکایی و با تجهیزات عاریتی بلوک‌های غرب و شرق خواب رنگین، رویای شیرین و خیال باطل اشغال سرزمین پهناور ایران اسلامی را در سر می‌پروراند، ایران با تمسک به ولایت الهی و رهایی از طاغوت و سیادت غرب و شرق و بازوان توانمند فرزندان خود و پا‌های استوار مردان و زنان سرزمین، حماسه‌ای خلق کرد که تاریخ به یاد ندارد.

خرمشهر مظهر ایستادگی، مقاومت و تاریخ ساز ایران نوین است که با خون سرداران شهید خود به ثمر رسید.
 
خرمشهر جهان را وادار به پذیرش ایرانی نمود که استقلال و آزادی را در مسیر الهی آن می‌خواهد. ایرانی که پس از آن دیگر خود را وامدار هیچ کشور و دولتی نمی‌داند.
 
نیرو‌های مسلح خود را فرزندان این مردم دانسته و آرامش ملت را با رشادت این تربیت یافتگان مکتب ولایت در ارتش، سپاه، بسیج و خادمان جان بر کف نیروی انتظامی تامین می‌کند.

البته باید دانست که دشمنان حریت و آزادی با افکار متوهمانه خود، خرسند و شادمان از آن نبوده و همواره مجموعه‌ای از جدال و بی عهدی و ناسازگاری و ظلم را در پیش پای ملت ایران قرار داده، اما بحمدالله همه آن‌ها محکوم به شکست بوده اند.

امروز نیز ملت فهیم ایران در تداوم خلق حماسه سوم خرداد دیگری در لبیک به ندای رزمایش "کمک مومنانه" رهبر فرزانه و، ولی امر مسلمین، در زمانی که جهان لیبرالیسم و حقوق بشر خواه در آن به رسوایی رسیده است، قرار دارد.

ان شاء الله با تأسی به رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در شرایط تحریم ظالمانه، برگ زرین دیگری در جهاد، ایثار و فداکاری و یاری مستمندان رقم خواهد زد.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز در سالروز یوم الله سوم خرداد، ضمن تبریک و گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و همه رزمندگان، جانبازان، شهدا و خانواده‌های آنان، بر همگان لازم می‌داند تا با تمسک به روح ایمان و حفظ وحدت و یکدلی حول محور ولایت، در جهت رشد و بالندگی ایران اسلامی، حفظ و ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و تحقق اهداف عالیه انقلاب، کوشا باشند.
برچسب ها: بیانیه ، سپاه ، رزمایش ، مومنانه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°