مهلت کرونایی پرداخت قبض آب و برق تمام شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:03 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۴۰۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
وزیر نیرو در پایان مهلت سه ماهه ی قبض‌های آب و برق از همه مشترکان خواست با پرداخت هزینه های آب و برق مجموعه وزارت نیرو را در حل مشکلات اجرایی، حقوق و مزایای قانونی پرسنل و تعمیر و نگهداری تجهیزات یاری کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "رضا اردکانیان" گفت: کشور در حال نزدیک شدن به فصل گرم سال است و در برخی از استان‌ها فصل گرم سال آغاز شده است.
اردکانیان از همه هموطنان خواست همانند دو سال گذشته همراهی داشته باشند تا بتوان تابستان را بدون مشکل سپری کرد.
وی گفت: هرچه قدر در مصرف آب و برق صرفه جویی و همینطور روش‌های صحیحی در مصرف این منابع بکارگرفته شود با اطمینان بیشتری فصل گرم سال پشت سر گذاشته خواهد شد.
 
وزیر نیرو با بیان اینکه عمده منابع درآمدی بخش آب و برق کشور داخلی است، افزود: این بخش چندان از بودجه دولت بهره‌مند نیست بلکه بیشتر متکی است به قیمت یارانه‌ای آب و برق که از مشترکان دریافت می‌کند.
 
وی گفت: آب و برق دو صنعت زیر ساختی کشورهستند و نقش مهمی در توسعه بخش‌های مختلف کشور از قبیل صنعت، معدن، کشاورزی، بهداشت، درمان، خدماتی و زندگی روزمره دارند.
 
«مصطفی رجبی مشهدی» سخنگوی صنعت برق گفت: صنعت برق بر اساس درآمد، مدیریت می شود و به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور و حسب دستور وزیر نیرو، به مشترکانی که در پرداخت قبض خود مشکل دارند تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ مهلت لازم داده شده است.
 
وی در ادامه افزود: بیش از ۷۰ درصد از سهم هزینه‌ای صنعت برق مربوط به تولید کنندگان برق خصوصی و یا پیمانکاران تعمیر و نگهداری و تامین کنندگان تجهیزات شبکه برق است که با پرداخت به موقع قبوض برق توسط مشترکان کمک شایانی به استمرار خدمات رسانی مطلوب و پرداخت مطالبات بخش خصوصی خواهد شد.
 
شیوع گسترده بیماری کرونا در کشورمان از ابتدای اسفندماه پارسال بسیاری از کسب و کار‌ها را با مشکلات جدی مواجه کرد و بر همین اساس به پیشنهاد «رضا اردکانیان» وزیر نیرو در ۱۴ اسفندماه پارسال و دستور رئیس جمهوری در ۲۵ اسفند پارسال با توجه به شرایط کشور به مشترکانی که در پرداخت قبوض خود مشکلات موقتی دارند تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ مهلت لازم داده شد.
برچسب ها: کرونا ، قبض ، اردکانیان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°