بازتاب سخنرانی رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:43 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۴۵۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس، در رسانه‌های خارجی از جمله رویترز، خبرگزاری فرانسه، جورزالم پست، اسپوتنیک و ... بازتاب داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، خبرگزاری فرانسه در خبری فوری ضمن اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس، نقل از معظم‌له نوشت: مبارزه برای آزادی فلسطین، جهاد فی سبیل اللّه و فریضه و مطلوب اسلامی است.

خبرگزاری رویترز هم گزارش داد: آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران روز جمعه با توصیف اسرائیل به عنوان غده سرطانی منطقه خاورمیانه که باید تا زمان آزادی فلسطینیان، با آن مقابله و مبارزه شود، از شهروندان فلسطین درخواست کرد به قیام و نهضت خود علیه اسرائیل ادامه دهند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از دوبی؛ آیت الله خامنه‌ای گفت: قیام فلسطینیان باید ادامه یاید و نبرد برای آزادسازی فلسطین، وظیفه و جهاد اسلامی است... حکومت صهیونیستی (اسرائیل) غده سرطانی منطقه است. ویروس صهیونیست‌ها که مدت زمان طولانی وجود داشته است، نابود خواهد شد.
رویترز افزود: آیت الله خامنه‌ای و دیگر مقام‌های بلندپایه ایران، بار‌ها در سال‌های گذشته خواستار نابودی اسرائیل شده اند که یکی از راه‌های آن از طریق برگزاری همه پرسی در منطقه‌ای بوده که فلسطینیان در آن از کثریت برخوردار هستند. آیت الله خامنه‌ای نیز در این سخنرانی به مناسبت روز قدس، بر درخواست نابودی اسرائیل تاکید کرد.
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نیز با اشاره گزینشی و ناقص به توئیتی در صفحه توئیتر پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری درباره محو رژیم صهیونیستی، بدون اشاره به اینکه در این پیام توئیتری تاکید شده بود محو رژیم صهیونیستی به معنای محو یهودیان نیست، نوشت: رهبر عالی ایران روز جمعه در توییتر اعلام کرد که اسرائیل جان سالم به در نخواهد برد و نابود می‌شود.

این رسانه صهیونیستی همچنین با اشاره به فراز‌هایی از بیانان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره اهمیت مقاومت، نوشت: رهبر عالی ایران همچنین تصریح کرد که طلوع انقلاب اسلامی در ایران، فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین گشود. با ظهور جبهه‌ی مقاومت، کار بر رژیم صهیونیستی سخت و سخت‌تر شد ــ و البتّه در آینده بسی سخت‌تر هم خواهد شد. رژیم صهیونیستی در آینده حتی با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد.

جروزالم پست نوشت: رهبر عالی ایران همچنین تاکید کرد که امروز جبهه‌ی مقاومت رو به اقتدار و امیدِ فزاینده و جذب روزافزون عناصر قدرت پیش میرود و بعکس جبهه‌ی ظلم و کفر و استکبار روز به روز تهی‌تر و مأیوس‌تر و کم‌توان‌تر می‌شود.

تارنمای روزنامه اسرائیل "تایمز آو اسرائیل" هم با در گزارشی با عنوان "رهبر ایران در روز قدس، اسرائیل را ویروسی دانست که باید از بین برود"، فراز‌هایی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب را منتشر کرد.

این رسانه اسرائیلی در بخشی از گزارش خود، به انتقاد رهبر معظم انقلاب از برخی دولت‌های عربی پیرامون مسئله فلسطین پرداخت و نوشت: دولت‌های عربی ابتدا مقاومت‌هایی دربرابر اسرائیل نشان دادند، اما به تدریج وظایف انسانی، اسلامی و سیاسی خود را در قبال فلسطین فراموش کردند.

تارنمای بخش انگلیسی خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز در خبری فوری به پخش مستقیم اینترنتی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت.
اسپوتنیک نوشت: مردم ایران و سراسر جهان در سال‌های گذشته همزمان با روز قدس، راهپیمایی می‌کردند، اما امسال به دلیل شیوع کرونا، این راهپیمایی‌ها لغو شد.

برخی شبکه‌های معاند فارسی زبان نیز سخنرانی رهبر معظم انقلاب را بطور زنده و کامل پخش کردند.
 
روزنامه‌ها و رسانه‌های هند نیز روز جمعه در گزارش‌های خود اظهارات امروز مقام معظم رهبری در روز جهانی قدس را به صورت گسترده بازتاب دادند.

نشریه "تایمز او ایندیا" نوشت: حضرت آیت الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران از مردم فلسطین درخواست کرد تا به مقاومت خود در مقابل رژیم صهیونیستی ادامه دهند.
این روزنامه نوشت: (حضرت آیت الله) خامنه‌ای رهبر ایران روز جمعه همچنان رژیم صهیونیستی را یک غده سرطانی در خاورمیانه خواند و از شهروندان فلسطینی خواست تا به قیام خود در برابر این رژیم ادامه دهند.
شبکه خبری "نیوز ۱۸" هند نیز با پرداختن به اظهارات رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر عالی ایران در روز جهانی قدس از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.
(حضرت آیت الله) خامنه‌ای رهبر ایران افزود: امروز جهان آمار هر قربانی ویروس کرونا را اعلام می‌کند، اما هیچکس به سوال شهادت صد‌ها هزار فلسطینی، زندانی‌ها و مفقود شدن آن‌ها پاسخی نمی‌دهد. ویروس قدیمی صهیونیستی شکست خواهد خورد.
نشریه "مانی کنترل" نیز با پرداختن به اظهارات رهبر معظم انقلاب نوشت: (حضرت آیت الله) خامنه‌ای رهبر ایران عالی ایران خواهان ادامه مقاومت مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی شد و این رژیم را یک غده سرطانی در خاورمیانه توصیف کرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد: مجرم اصلی فاجعه غصب فلسطین، دولت‌های غربی و سیاست‌های شیطانی آن‌ها است.
این روزنامه اضافه کرد: " (حضرت آیت الله) خامنه‌ای و دیگر مقامات ارشد ایران طی سال‌های متمادی بار‌ها خواستار پایان حکومت دولت یهودی از طریق برگزاری همه پرسی در سرزمین‌های اشغالی شده‌اند که در آن فلسطینیان حائز اکثریت هستند.
شبکه خبری "ان دی تی وی" هند نیز در بازتاب سخنان رهبر عالی انقلاب اعلام کرد: رهبر عالی ایران مبارزه برای آزادی فلسطین را یک وظیفه اسلامی دانست.
(حضرت آیت الله) خامنه‌ای در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس از کشور‌های غربی و همچنین دست نشانده‌های "عرب" آن‌ها به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.
وی گفت: هدف این مبارزه آزادی تمام سرزمین فلسطین و بازگشت فلسطینی‌ها به کشور خود است. سیاست عادی‌سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه یک سیاست بزرگ آمریکا است. تعدادی از کشور‌های عرب که به عنوان دست نشانده آمریکا ایفای نقش می‌کنند، شرایط اولیه را در منطقه برای این سیاست ایجاد کرده‌اند. این تلاش‌ها کاملا بیهوده هستند.
سایر رسانه‌های هندی مانند "بیزینس استاندارد"، "اشین ایج" و "زی نیوز" نیز به شکل مشابهی اظهارات مقام معظم رهبری را بازتاب دادند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°