شناسایی ۲ هزار و ۱۸۰ مبتلای جدید کووید ۱۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۵۵۳۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۱۸۰ مبتلای جدید به کووید 19 بر اساس شواهد مسجل آزمایشگاهی در کشور شناسایی شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 کیانوش جهانپور در گفتگو با شبکه خبر افزود: ۸۳ درصد موارد جدید شناسایی شده، موارد سرپایی و تماس نزدیک بوده اند و فقط ۳۶۴ مبتلای جدید برای بستری به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها جهت مراقبت ارجاع شده اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آمار ۸۰۰ هزار نفری موارد مشکوک بررسی شده گفت: در مجموع تا به امروز ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر مبتلای قطعی و مسجل طبق شواهد آزمایشگاهی گزارش می‌شود.
 
او اعلام کرد: تا امروز در مجموع ۱۰۵ هزار ۸۰۱ نفر هم بهبود یافته اند.

جهانپور با توصیه همگان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی گفت: متاسفانه ظرف ۲۴ ساعت گذشته نیز ۵۸ عزیز هموطنمان جانشان را بر اثر کرونا از دست دادند که با احتساب این آمار تا ظهر امروز بر اساس شواهد قطعی و مسجل، در مجموع ۷ هزار و ۴۱۷ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند.

او با اشاره به این که خوزستان به رغم تبات نسبی و افزایش نیافتن بیماران همچنان در وضعیت قرمز است گفت: در ۱۱ استان هیچ مورد فوتی گزارش نشده و در ۸ استان دیگر نیز فقط یک فوتی گزارش شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین گفت: حال ۲ هزار و ۶۱۵ نفر از بیماران بستری وخیم است و در آی سی یو و بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و رسیدگی هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °