جزئیات برگزاری آزمون سراسری ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:29 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۵۵۶۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بیش از یک میلیون و ۳۹۱ هزار نفر داوطلب در آزمون سراسری ۹۹ شرکت کرده اند و این آزمون در مرداد ماه برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فاطمه زرین آمیزی افزود: با توجه به برگزاری آزمون سراسری سال ۹۹ در روزهای۳۰ و ۳۱ مردادماه، امکان ثبت نام مجدد و ویرایش اطلاعات در این آزمون برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی، دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور) و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد فراهم شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تسهیلاتی برای ویرایش اطلاعات افرادی که قبلا برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده‌اند ایجاد شد لذا اطلاعات ثبت نامی آن‌ها از روز یکشنبه ۲۸ تا چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت، بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان می‌توانستند در این مهلت تعیین شده نسبت به مشاهده و کنترل مجدد اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام و در صورت تمایل اطلاعات خود را ویرایش کنند.

وی افزود: به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبانی که در مهلت مقرر موفق به ثبت نام در کنکور ۹۹ نشده‌اند، ترتیبی اتخاذ شد که این گروه از داوطلبان نیز در بازه زمانی تعیین شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند.

زرین آمیزی گفت: بر اساس آمار نهایی اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ۳۱۵۱۸ نفر در مرحله تمدید مهلت، در آزمون سراسری ۹۹ ثبت نام کردند که مجموع کل داوطلبان این آزمون تاکنون یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۵۹۴ نفر است.

وی افزود: جزئیات تعداد شرکت‌کنندگان کنکور سراسری ۹۹ به این شرح است:
گروه علوم انسانی: تعداد شرکت کنندگان: ۲۰۴۹۳۶ نفر؛ کل ظرفیت پذیرش: ۳۰۸۱۵۴ نفر.

گروه علوم تجربی: تعدادشرکت کنندگان: ۶۴۲۲۲۸ نفر؛ کل ظرفیت پذیرش: ۱۷۴۹۵۸.

گروه ریاضی فیزیک: تعداد شرکت کنندگان: ۱۴۴۴۳۷ نفر؛ کل ظرفیت پذیرش: ۲۳۶۲۲۳ نفر.

گروه زبان خارجه: کل شرکت کنندگان ۱۴۵۵۴۱ نفر؛ تعدادافرادی که فقط گروه زبان را انتخاب کرده اند ۷۵۳۴ نفر.

گروه هنر: کل شرکت کنندگان ۷۸۸۱۵ نفر؛ تعداد افرادی که فقط گروه هنر را انتخاب کرده اند ۱۲۲۴۹ نفر.

نسبت شرکت کنندگان گروه انسانی به کل: ۲۰/۲۶ درصد؛ نسبت شرکت کنندگان گروه تجربی به کل: ۶۳/۵۰ درصد؛ نسبت شرکت کنند‌گان گروه ریاضی به کل: ۱۴/۲۸ درصد؛ افرادی که فقط در گروه زبان خارجه شرکت کرده اند: ۰/۷۴ درصد؛ افرادی که فقط در گروه هنر شرکت کرده اند: ۱/۲۱ درصد.
برچسب ها: کنکور ، سراسری ، سال 99
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°