رویداد‌های چند روز آتی در حوزه بانکی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:14 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۵۶۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی از رویداد‌های مهمی که طی روز‌های آینده در حوزه اقتصادی و بانکی رخ می‌دهد، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالناصر همتی در این یادداشت آورده: بیانیه رسمی «چارچوب هدف گذاری تورم» در بانک مرکزی فردا منتشر می‌شود، هدف از این بیانیه، کاهش انحرافات نرخ تورم از نرخ تورم هدف‌گذاری شده می‌باشد و برای رفع انحراف ایجاد شده، بانک مرکزی، نرخ سود سیاستی و یا دالان نرخ سود را تعدیل نموده و با استفاده از عملیات بازار باز، نرخ جاری و مؤثر در بازار پول را تنظیم می‌کند.

وی افزود: با تأیید نهایی شورای عالی هماهنگی اقتصادی، کسری بودجه سال ۱۳۹۹، در کنار عرضه سهام شرکت‌های دولتی و اموال مازاد دولت، از طریق انتشار اوراق بدهیِ دولت، در بازار پول و سرمایه تأمین خواهد شد، طبق اطلاع واصله از همکاران خزانه‌داری کل کشور در روز‌های آینده شاهد عرضه اوراق بدهی برای تأمین کسری بودجه و بالتبع، تعمیق بیشتر بازار بدهی خواهیم بود.

همتی اشاره‌ای هم به ادغام بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح کرد و گفت: ظرف ده روز آینده با برگزاری مجامع «بانک مهر اقتصاد» و «بانک حکمت ایرانیان»، ادغام این دو بانک در بانک سپه نهایی شده و مجمعِ سه بانک دیگر نیز، به تدریج برگزار خواهد شد، بانک مرکزی مسیر اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت مالی بانک‌ها را با جدیت ادامه خواهد داد.

وی افزود: نظام بانکی کشور طبق وعده‌ای که داده است، آماده پرداخت ۵۰ هزارمیلیارد تومان تسهیلات بانرخ سود ۱۲درصد به مشاغل و واحد‌های کسب وکار که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، است، به محض دسترسی بانک‌ها به سامانه مربوط به اطلاعات مشاغل و نیز واحد‌هایی که واجد شرایط استفاده از این وام هستند و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص ایجاد شده است بانک‌ها نیز ظرف یک هفته تقاضا‌ها را بررسی و اقدام لازم را انجام خواهند داد.
برچسب ها: همتی ، رئیس ، بانک مرکزی ، بانک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°