تاکید روحانی بر کاهش تصدی گری دولتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:19 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۶۱۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور بر کاهش تصدی گری دولتی تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در یکصد و سی و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید شد فرآیند واگذاری و شکل عرضه مستقیم سهام به گونه‌ای باشد که منجر به کاهش تصدی گری و در نهایت واگذاری مدیریت دولتی شود.

در این جلسه که امروز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد، وزیر امور اقتصادی و دارایی از برنامه واگذاری شرکت‌های دولتی و زیر مجموعه بانک‌های دولتی در بازار بورس گزارش داد.

همچنین در گزارش جداگانه‌ای وزیر اموراقتصادی و دارایی روند آزاد سازی سهام عدالت به مردم را تشریح کرد و رئیس جمهور نیز درباره سرعت بخشیدن به فرآیند آزاد سازی، مدیریت بازار سرمایه و فعال سازی در جهت حراست از حقوق صاحبان سهام عدالت تذاکراتی داد.

در این جلسه همچنین گزارش دیگری در خصوص تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری معامله پذیر(etf) به عنوان نخستین تجربه دولت در ابعاد مختلف و چگونگی واگذاری آن مطرح و بررسی شد که در نخستین عرضه، سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشارکت داشته اند.

در ادامه این جلسه با توجه به برنامه جامع دولت برای جهش تولید کشور در ابعاد مختلف، موضوع امنیت غذایی با اتکا به تولید داخل مورد بحث قرار گرفت.

درهمین زمینه وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از برنامه تولید کالا‌های اساسی و چگونگی خرید تضمینی محصولات کشاورزی ارائه کرد.

براساس تصمیم این جلسه، تامین با کیفیت نهاده‌ها و چگونگی حمایت از کشاورزان از جمله خرید به هنگام محصولات و تنظیم بازار باید به گونه‌ای باشد که ضمن حمایت از تولید با کاهش هزینه‌های مبادله، کالا‌های تولیدی به قیمت عادلانه دراختیار مصرف کننده قرار گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°