تکریم بانوان جهادگر مدافع سلامت در قم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:18 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۶۳۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
در مراسمي از بانوان جهادگر دفاع از سلامت با حضور استاندار و مدير حوزه هاي علميه كشور تجليل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در اين مراسم كه عصر امروز در استانداري برگزار شد ۱۴ بانوي جهادگر از كاركنان بيمارستان هاي قم و بهشت معصومه با اهداء لوح سپاس و هدايايي قدرداني شدند.

آيت الله اعرافي مدير حوزه هاي علميه كشور با قدرداني از كادر درمان و خواهران و برادران طلبه جهادگر، قدرت تحمل و تاب آوري زياد آنها را مورد توجه قرار داد و گفت: معنويت، تفكر، عواطف قوي انساني، نگاه و همبستگي اجتماعي و قدرت علمي و فناوري ۵ مولفه مهمي است كه مي‌تواند مديريت خوب را به نمايش بگذارد.

وي با تصريح بر اينكه در ايام شروع كرونا حوزه و نهاد دين خود را در برابر مجموعه اي از وظايف، مامور مي دانست افزود: مراقبت و همراهي در امور ديني و شرعي، حضور همدلانه در كنار كادر درمان، مشاوره‌هاي درست ديني، پاسخ به سوالات و پرسش هاي موجود از جمله اين موارد بود.

آيت الله اعرافي با اشاره به ارسال ۵۰۰ نامه به شخصيت‌هاي ديني و سياسي جهان از آغاز يك ديپلماسي ديني و حوزوي در حوزه علميه سخن گفت و افزود: اين ديپلماسي براي برقراري ارتباط با جهان و ارائه الگوي مناسب تري براي حل مسائل بشري به كار گرفته شد و استمرار خواهد داشت.

آقاي سرمست استاندار قم با بيان اينكه دولت جمهوري اسلامي ايران در مقابله با كرونا به توفيقات چشمگيري دست يافته افزود: مهمترين عوامل موفقيت دولت، رهبري معظم انقلاب، عزم جزم اعضاي ستاد بحران كشور و استان و ايمان و معنويت كادر درمان كشور بود كه تاب آوري نظام سلامت را به رخ جهانيان كشاند.

وي تصريح كرد: در اين آزمون بزرگ، همه دولت‌ها در جهان مورد امتحان قرار گرفتند كه نظام درماني كشور به پشتوانه طرح تحول نظام سلامت از اين آزمون سربلند بيرون آمد و به بحران كرونا به خوبي پاسخ داد.

استاندار با قدرداني از كادر پزشكي و نيروهاي جهادي گفت: روحيه جهادي، مهمترين سرمايه نيروهاي پزشكي كشور بود كه بايد حفظ و نهادينه شود.

وي خاطرنشان كرد: اين روحيه جهادي بايد ساماندهي و به نسل‌هاي بعد منتقل شود كه در اين راه صدا و سيما و ساير مسئولان در اين زمينه بايد تلاش كنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°