وزیر کشور: انتخابات مجلس یازدهم برگ زرینی در کارنامه نظام است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:03 - جمعه 14 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۶۵۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
وزیر کشور انتخابات دوم اسفند ۹۸ را بر اساس مولفه‌های مدیریتی و اجرایی، «برگ زرینی» در کارنامه انتخابات نظام جمهوری اسلامی دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، آقای «عبدالرضا رحمانی فضلی» امروز چهارشنبه در سخنانی به عنوان مجری برگزاری انتخابات، در مراسم گشایش یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و با تشریح ویژگی‌های انتخابات این دوره مجلس، آمادگی این وزارتخانه را برای برگزاری «تمام مکانیزه» مرحله دوم انتخابات مجلس در شهریورماه سال جاری و انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده اعلام کرد.

وزیر کشور تصریح کرد: در این دوره، طراحی، ارتقا و عملیاتی کردن سامانه‌های یکپارچه و دقیق برای برگزاری انتخابات، علاوه بر تحقق دولت الکترونیک در حوزه انتخابات، شکل جدیدی از هماهنگی نظام مند، کارآمد و اثربخش میان سطوح مختلف مدیریت کشور را به نمایش گذاشت و با بکارگیری سامانه‌های هوشمند و دقیق الکترونیک و غیرالکترونیک، ضامن سلامت و صحت انتخابات و اطمینان بخش برای ملت ایران در عرصه سیاسی انتخابات بود.

وی، اعلام نتیجه انتخابات مجلس زودتر از همه دوره‌های قبل، برگزاری انتخابات در شرایط ویژه و بدون بروز کمترین مساله امنیتی، تایید کامل صحت انتخابات در همه حوزه‌های اصلی و فرعی از سوی شورای نگهبان و مشارکت ۴۲.۵۷ درصد افراد واجد شرایط در انتخابات را از ویژگی‌های مهم دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی برشمرد.

آقای رحمانی فضلی همچنین گفت: قوانین و مقررات برگزاری انتخابات خصوصاً انتخابات مجلس شورای اسلامی، حقیقتاً نیازمند بازنگری جدّی است و امیدواریم در تعاملی سازنده بین «دولت دوازدهم» و «مجلس یازدهم»، شاهد بررسی و تصویب لایحه جامع انتخابات که رافع بسیاری از اشکالات و نواقص در زمینه‌ی انتخابات است، باشیم.
 
وزیر کشور ابراز امیدواری کرد در تعاملی سازنده بین «دولت دوازدهم» و «مجلس یازدهم»، شاهدِ بررسی و تصویب لایحه ی جامع انتخابات که در مجلس است و رافع بسیاری از اشکالات و نواقص در زمینه انتخابات است باشیم.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°