معاون بازرس کل پنتاگون استعفا کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:16 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۹۵۶۶۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
در تازه‌ترین مورد کناره گیری مقامات ادارات بازرسی و نظارت از دولت ترامپ، گلن فاین (Glenn Fine) معاون بازرس کل وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه از سمت خود استعفا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان،  گلن فاین در حالی استعفای خود را از این سمت اعلام کرد که حدود یک ماه پیش، دونالد ترامپ وی را به دلیل موشکافی در عملکرد دولت در تامین مالی هزینه مبارزه با کووید ۱۹، از ریاست کمیته ناظر بر عملکرد ستاد مبارزه با کرونا نیز عزل کرده بود.

کمیته حسابرسی در مبارزه با کرونا، گروهی متشکل از ناظران مستقل است که ماموریت نظارت بر هزینه بودجه فوق العاده ۲ تریلیون دلاری در مبارزه با ویروس کرونا را بر عهده دارد.

یک مقام پنتاگون به سی ان ان گفت:کسی به گلن فاین نگفته بود باید ازسمت خود استعفا دهد و وی این کار را به میل و خواسته خود انجام داده است.

با این همه ترامپ به جای اینکه به وی اجازه دهد تا زمان معرفی و تایید فرد جایگزین در سمت ریاست کمیته حسابرسی باقی بماند، وی را به سمت معاون بازرس کل پنتاگون منصوب کرد، اقدامی که تلاشی در جهت خنثی سازی نقش رهبری وی در نظارت بر عملکرد مالی ستاد مبارزه با کرونا به شمار می‌رود.

گلن با صدور بیانیه‌ای درباره استعفای خود اعلام کرد: نقش بازرس کل تقویت سیستم دولت ما است. آن‌ها ناظران مستقلی را به منظور کمک به ارتقای فعالیت‌های شفاف دولت تعیین کرده اند؛ آن‌ها یک مؤلفه اساسی در سیستم کنترل و توازن ما به شمارمی روند و پس از سال‌ها خدمت بر این باورم که زمان برای کناره گیری من فرا رسیده است تا از این طریق دیگران بتوانند به ایفای نقش بپردازند.

جیمز ماتیس وزیر دفاع سابق آمریکا ضمن تمجید از فاین اعلام کرد کناره گیری وی مایه تاسف است.

استعفای فاین پس از آن صورت می‌گیرد که ترامپ استیو لینیک بازرس کل وزارت امور خارجه را نیز اوایل این ماه از سمت خود برکنار کرده بود.

ترامپ پس از تبرئه خود در سنا در اوایل فوریه، چندین تن از بازرسان کل را برکنار کرده یا تحت فشار قرار داده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°