وعده دادستان کرمانشاه درباره پیگیری جدی مرگ بانوی سالخورده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 10 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۵۶۶۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
دادستان کرمانشاه بر پیگیری جدی حادثه مرگ بانوی سالخورده پس از تخریب واحد مسکونی وی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای کرمی در ارتباط با برنامه پیگیری در تشریح حادثه گفت: مطابق گزارش واصله از مراجع انتظامی، خانم ۶۱ ساله با هویت آسیه پناهی در اردوگاه چشمه سفید کرمانشاه فوت کرده است.

وی افزود: بر اساس گزارش پزشکی قانونی هیچ گونه آثار ضرب و جرح بر بدن این بانو مشاهده نشده است و منتظر نتیجه نهایی علت تامه فوت هستیم.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه این واحد در حاشیه شهر و در کنار جاده اصلی با سازه‌ای بلوکی بنا شده بود گفت: شهرداری بنابر وظیفه خود و در راستای قانون ۵۵ شهرداری‌ها نسبت به تخریب و قلع و قمع بنا اقدام کرد.

وی تصریح کرد: نگته قابل تامل این است که شهرداری می‌توانست با مدیریت بهتر و با کمک مشاوران نهاد‌های حمایتی همچون بهزیستی این بانو را قانع کند و با دور کردن وی از محل در بستری آرام‌تر نسبت به پاکسازی منطقه اقدام کنند.

آقای کرمی افزود: اگرچه بی تدبیری انجام شده است، اما آنچه مسلم است هیچ گونه آثار ضرب و جرح بر بدن این بانو مشاهده نشده است.

وی گفت: قول می‌دهیم حتما با جدیت و با رعایت تمام مسائل شرعی و قانونی و حقوق شهروندی و جمع آوری دلایل و مستندات، حادثه را پیگیری کنیم و نتیجه را به اطلاع عموم مردم خواهیم رساند؛ و با اشاره به اینکه هیچ نماینده قضایی در محل حادثه حضور نداشته است گفت: شهرداری در این خصوص هیچ نماینده‌ای از ما درخواست نکرد.
 

وی در توضیح این مورد گفت: در برخی موارد که سازه ساختمان محسوب می‌شود به موجب حکم دادگاه باید نماینده دادستان هنگام تخریب در محل حضور داشته باشد، اما در مواردی که سازه به حدی نیست که به توان آن را ساختمان تلقی کرد به موجب قانون ۵۵ شهرداری‌ها، شهردای خود به تنهایی اقدام به تخریب می‌نماید.

آقای کرمی با بیان اینکه این پرونده قتل محسوب می‌شود گفت: اکنون پرونده به بازپرس ویژه قتل ارجاع شده است و از وی درخواست شده با جدیت و درایت کامل و رعایت تمامی جوانب موضوع را بررسی کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°