44 هزار واحدصنفی واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:52 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۶۸۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار : 44 هزار واحد کسب و کار واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونایی تشخیص داده شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علاءالدین ازوجی مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار گفت: از 23 خرداد 99 پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا آغاز خواهد شد. 

او افزود: رسته کشاورزی و زیر مجموعه های آن به جمع 13 رسته دریافت کنندگان تسهیلات کرونایی اضافه شده است.

ارائه تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا

ازوجی با بیان اینک 14 رسته آسیب دیده 550 زیر رسته را شامل می شود که بیشترین اسیب را از کرونا دیده اند، افزود: دستورالعمل ها روزگذشته از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استانداران، دستگاه های اجرایی مربوطه، بانک مرکزی و موسسات عامل ابلاغ شده است.

او افزود: برای  467 هزار واحد کسب و کار ارسال پیامک شده است و 736 پیامک برای رانندگان و در کل برای یک میلیون و 200 واحد کسب و کار ارسال شده است

بیش از 65 هزار واحد کسب و کار آسیب دیده برای تسهیلات ثبت نام کرده اند که 44 واحد کسب و کار واجد شرایط هستند.

مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار گفت: مشاغل های جامانده از آسیب کرونا هیچ محدودیتی برای الحاق به دریافت کنندگان تسهیلات ندارد.

مشاغل هایی دارای کد کارگاهی و بیمه که جامانده باشند برای درخواست و ثبت نام می توانند درخواست خود را ثبت کنند

هوشیار فقیهی معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران در ارتباط تلفنی گفت: در حوزه اصناف برای استفاده از امکانات بیشتر برای واحدهای صنفی به وام اکتفا کرده ایم هرچند نیاز به رسیدگی بیشتری دارد.

ارائه تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا

 او افزود: بیشترین آسیب به واحدهای خرد صنفی بوده است و این تسهیلات شاید جبران بخشی از خسارت ناشی از کرونا به واحدها برای حفظ اشتغال باشد. 

براساس لیستی که روز گذشته ابلاغ شده است 7 هزار  و 700 هزار میلیارد تومان از سهم 40 هزار میلیارد برای حوزه صنفی بوده است این درحالی است که حوزه های صنفی که مشمول 13 رسته شده اند683 هزار و 288 واحد صنفی دارای پروانه بوده است

او افزود: با توجه به شرایط کشور تسهیلات با سود 12 درصد موافقت شده است اما سرعت عمل در پرداخت ها می تواند به حفظ واحدهای صنفی کمک کند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°