افزایش حضور در آب‌های آزاد، با طراحی و تولید شناورهای سطحی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:30 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۷۰۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
وزیر دفاع گفت: شناور‌های تحویل داده شده به سپاه پاسداران با همت متخصصان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح طراحی و تولید شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امیر سرتیپ امیر حاتمی صبح امروز (هشتم خرداد) در مراسم تحویل دهی شناور‌های تندرو هجومی رزمی به نیروی دریایی سپاه پاسداران، با اشاره به تحویل ناوشکن دماوند به موشک انداز سپر و انواع زیردریایی‌های سبک و نیمه سنگین از جمله غدیر و فاتح به نیرو‌های مسلح و همچنین تحویل شناور‌های گشتی جستجو و نجات به نیروی انتظامی تصریح کرد: امروز با طراحی ساخت تولید و تحویل شناور‌های تندروی هجومی و رزمی نیروی دریایی سپاه پاسداران کمربند امنیت خلیج فارس و به ویژه تنگه حیاتی هرمز محکمتر خواهد شد.
 وی افزود: به طور حتم در سال جهش تولید و با تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه قدرت و توانایی نیروی دریایی جمهوری اسلامی باید در شان و تراز نظام اسلامی و تاریخ این کشور باشد، حضور در آب‌های آزاد را با طراحی ساخت و تولید انواع شناور‌های سطحی، افزایش خواهیم داد و به طور کل کشور شاهد افزایش میزان تولید در حوزه‌های مختلف رزم زمینی دریایی و هوایی الکترونیک و هوافضا خواهیم بود.
وزیر دفاع، شناور‌های تحویل شده به نیروی سپاه پاسداران را در کلاس عاشورا ذوالفقار حیدر و ... دانست و گفت: این شناور‌ها با همت متخصصین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح طراحی و تولید شده است و از قابلیت‌های پیشرفته و بسیار خوبی در حوزه رزم دریایی برخوردار است که از جمله آن می‌توان به هوشمندی، رادارگریزی، تحرک بالا و مانور پذیری اشاره کرد.
 وی ادامه داد: بیش از ۸۰ درصد تجهیزات رزمی که در این شناور‌ها ساخته شده است داخلی بوده و تمامی سیستم‌های هدایت فلاح مخابرات رادار‌ها و سیستم کنترل مانیتورینگ و پردازشگر شناور‌های سازمان‌های صنعتی وزارت دفاع است.
 امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به وجود آبراه‌های مهم در جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: ایران با ۵ هزار کیلومتر مرز آبی سواحل و ذخایر متعدد دریایی در کنار ذخایر قابل توجه و عظیم نفت و گاز در عمق دریا‌ها همواره کانون توجه قدرت‌ها بوده و خواهد بود.
 وی در بیان اهمیت خلیج فارس به عنوان یک مکان اقتدار آفرین برای ایران اسلامی، اظهار کرد: این خلیج محل اتصال کشور‌های جنوب غربی آسیا به شمار می‌رود که به آن موقعیت ژئوپلتیکی خاصی بخشیده است خلیج فارس به عنوان بزرگترین و مهمترین مرکز ارتباطی میان سه قاره با وجود منابع غنی و ارتباط این خلیج با مناطق آبی بزرگ جهان سبب شده تا این منطقه یکی از مناطق مهم راهبردی دنیا قلمداد شود.
 مراسم تحویل دهی شناور‌های تندروی هجومی رزمی از نوع عاشورا ذوالفقار حیدر به نیروی دریایی سپاه پاسداران با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران فرمانده نیروی دریایی سپاه و امیر دریادار رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در بندرعباس برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°